"Не залишили наодинці з проблемою". Як команда МХП зібрала понад 1 млн грн на протезування ветерана

На правах реклами
Після важкого поранення військовий Костянтин Гладкий, який до повномасштабної війни працював у компанії МХП, зміг розпочати свій шлях до відновлення завдяки згуртованості колег та програмі підтримки "МХП Поруч". Спільними зусиллями працівників та компанії вдалося зібрати понад 1 мільйон гривень та забезпечити ветерану необхідне лікування, реабілітацію та протезування.
"Прилетів FPV-дрон — просто в ноги. Побратими мене винесли" — так Костянтин Гладкий згадує день поранення. Весна 2023 року, Запорізький напрямок. Костянтин служив у складі Десантно-штурмових військ — стрільцем. У березні його мобілізували. До війни він працював птахівником на Вінницькій птахофабриці МХП, мав звичайне мирне життя, роботу, дім.
Того дня завдання закінчилося вибухом — і новою реальністю. Внаслідок важкого поранення лікарі змушені були ампутувати обидві ноги. Далі були Дніпро, Вінниця, шпиталі, ВАК-терапія (вакуумна аспіраційна терапія ран), операції. І, головне — боротьба. Біль, невідомість, тривала реабілітація, виснажливі тренування.
"Було тяжко встати, повернутися. Дуже боліло. Але якось помаленьку — розробилось", — згадує ветеран.
На етапі протезування Костянтину довго не могли підібрати комфортні колінні модулі та куксоприймачі — жодне з рішень не підходило повністю. Поворотною точкою стала можливість пройти протезування за кордоном у межах комплексної програми для військових, ветеранів та їхніх родин "МХП Поруч" та у співпраці з благодійним фондом Protez Foundation.
- допомога військовим частинам
- медобстеження, лікування і реабілітація
- правовий супровід
- психологічна допомога
- професійна адаптація
- групи підтримки
- реінтеграційні заходи
- безкоштовна лінія підтримки "МХП Поруч" за номером 4545.
Восени 2023-го в межах цієї програми розпочав роботу Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, де координатори та експерти забезпечують індивідуальний супровід і всю необхідну підтримку.
Підхід до реабілітації приємно здивував Костянтина. Так, кожна група пацієнтів налічує до 10 людей. Кожен отримує персоналізовану підтримку, поки не підготується до самостійного пересування.
"Там займаються тобою. Стараються, щоб тобі було комфортно, щоб правильно ходив. Всі нюанси враховують", — ділиться Костянтин.
Протягом двох із половиною місяців Костянтин проходив курс реабілітації: щоденні тренування, нові виклики, навчання заново стояти, ходити, тримати рівновагу. Сьогодні він продовжує шлях відновлення, мріє повністю відмовитися від тростин і повернутися до активного життя. Одна з найбільших цілей — самостійно, вперше за три роки, провести доньку 1 вересня до школи.
"Головне — не падати духом. Якщо є бажання, люди обов’язково допоможуть. Не залишать", — звертається Костянтин до побратимів, які також проходять складний шлях після поранень.

"Люди вірили в мене — і я повірив"
Історія Костянтина — це не лише приклад особистої стійкості, а й свідчення справжньої корпоративної єдності. Коли з’ясувалося, що на протезування потрібно понад 1 мільйон гривень, компанія МХП одразу взяла на себе основну частину витрат. Колеги також не залишилися осторонь — разом зібрали понад 150 тисяч гривень.
"Я дуже за це вдячний. Всі повірили, що я зможу. Це була справжня підтримка", — ділиться він.
Організацію допомоги координував Михайло Бондаренко – координатор Центру із взаємодії з військовими та ветеранами. Він організував необхідну підтримку, особисто відвідував Костянтина після його повернення, щоб обговорити можливості працевлаштування та наступні етапи реабілітації. Наразі компанія МХП готова запропонувати ветерану нову посаду з урахуванням стану його здоров’я.

"У Центрі ми будуємо системну підтримку захисників, які повертаються з фронту: від індивідуального супроводу на кожному етапі демобілізації із залученням профільних експертів до протезування, реабілітації і повернення до професійного життя", — розповіла Марія Мевша, керівниця Центру із взаємодії з військовими та ветеранами МХП.
Сьогодні Костянтин готується до наступного етапу відновлення, аби повернутися до роботи. Його підтримують віра, родина та впевненість, що він не сам: "Люди вірили, що я не здамся. І я теж повірив, що все можливо".

"Бути поруч — це наша ДНК"
Юрій Мельник, заступник головного виконавчого директора зі сталого розвитку МХП, розповідає, як досвід підтримки ветеранів, таких як Костянтин Гладкий, змінив корпоративну культуру компанії.

"У МХП сформувалась жива культура небайдужості — це вже не просто про корпоративну відповідальність. Це про внутрішню єдність, коли війна стосується кожного. Понад 2800 наших співробітників захищають нашу країну, а понад 800 ветеранів працюють в компанії. Працівники активно долучаються до благодійних зборів, підтримують колег на фронті й їхні родини. Це стало частиною нашої ДНК — підтримувати, не чекати вказівок, бути поруч", – каже Юрій Мельник.
Програма "МХП Поруч" — це не просто соціальна ініціатива, а комплексна система підтримки військових і ветеранів, що включає індивідуальний супровід та консультації, психологічну та правову підтримку, повний медичний супровід, адаптивне працевлаштування та серію реінтеграційних заходів та ініціатив.
"Це глибока повага до кожного, хто боронить країну, створення для них можливостей", — додає Юрій Мельник.
Водночас підтримка військових — лише перший крок. Як підкреслюють у компанії, відповідальний бізнес має бути поруч із ветеранами і під час повернення до мирного життя. Тільки за останні три роки МХП підтримала 110+ бізнесів ветеранів та їхніх родин. Також реалізувані 140+ соціальних та реабілітаційних ініціатив.
Цього року компанія продовжує підтримувати ветеранські бізнеси через грантові програми, відкривати адаптивні та ветеранські простори, розвивати якісну реабілітацію у громадах. Зокрема, запустили другий сезон грантової програми "Варто РОБИти СВОЄ 2.0", спрямованої на підтримку ветеранів, ветеранських бізнесів і родин загиблих Захисників і Захисниць. Ініціатива реалізується Українським ветеранським фондом Мінветеранів у партнерстві з БФ "МХП-Громаді" та Kernel. Учасники можуть отримати грант від 600 000 до 1 600 000 грн на започаткування або масштабування бізнесу.
"Бути поруч із захисниками — наш обов’язок як частини українського суспільства. І ми продовжуємо бути цією опорою стільки, скільки буде потрібно", — підкреслив Юрій Мельник.
Партнерство заради якісної реабілітації ветеранів
Ключовим партнером МХП у питанні протезування став Protez Foundation — американсько-український благодійний фонд, який з 2022 року допомагає українцям, що втратили кінцівки через війну. Фонд забезпечує безкоштовне протезування, реабілітацію та психологічну підтримку військовим, цивільним і дітям.
Protez Foundation забезпечив повний супровід за кордоном — організував переліт, проживання, реабілітацію та психологічну підтримку. Компанія МХП взяла на себе витрати на саме протезування.

Юрій Арошидзе, співзасновник Protez Foundation, пояснює місію організації: "Коли ми створювали Protez Foundation, ставили собі одну мету: допомогти людям, які через війну втратили кінцівки, повернутися до повноцінного життя. Ми не просто ставимо протези, ми допомагаємо людям знову стояти на ногах у всіх сенсах цього слова. Кожна така історія — це наша спільна відповідальність перед тими, хто заплатив високу ціну за свободу України".
Співпраця МХП з фондом вже давно вийшла за межі виключно протезування. Її стратегічна мета — розвиток якісної системи реабілітації в Україні. У січні 2025 року МХП і Protez Foundation підписали меморандум про партнерство, що передбачає створення в Україні сучасного протезно-реабілітаційного центру. Компанія інвестувала 4 млн грн у закупівлю обладнання, а фонд відповідає за будівництво, оснащення та навчання персоналу. Центр стане ключовим місцем для повного циклу підтримки поранених захисників — від виготовлення протезів до фізичної і психологічної реабілітації.