RU

Новий канал поширив фейкову біографію Олеся Гончара, звинувативши при цьому ChatGPT

05.04.2023, 14:43 • 2 хвилини
Новий канал поширив фейкову біографію Олеся Гончара, звинувативши при цьому ChatGPT
 - Фото
Фото: Unsplash

3 квітня у соцмережах Нового каналу з’явився допис до 105 річниці з дня народження українського письменника та громадського діяча Олеся Гончара. Інформація виявилася фейковою.

Підписники одразу бурхливо відреагували на цей допис. У відповідь на це Новий канал опублікував новий пост, де пояснив, що фейки були згенеровані штучним інтелектом.

"Вчора я розповіла тобі факти з життя Олеся Гончара і вважала, що у нас з GPT стався match. Але, як кажуть: довіряй, але перевіряй, особливо, якщо це штучний інтелект", — повідомили на каналі.

Про хибну інформацію одним з перших повідомив автор блогу про Київ та фотограф Олексій Єкименко. У своїх сторіз він розібрав кожне зображення, зазначивши, де саме схибив ChatGPT.

Скриншот сторіз Олександра Єкименка в Instagram

Скриншот сторіз Олександра Єкименка в Instagram

Скриншот сторіз Олександра Єкименка в Instagram

Як зазначив Єкименко, це не перший випадок, коли медіа поширює неправдиві факти про українських діячів. Так, в день народження Тараса Шевченка повідомлялося, що він був одним з перших українців, що займалися фотографією. Цей допис з часом також видалили.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини