Парламент Швеції ухвалив закон про легальну зміну статі з 16 років
Фото: Unsplash

17 квітня парламент Швеції ухвалив закон, що знижує вік, необхідний для зміни статі з 18 до 16 років. Людям молодшим 18 років усе ще потрібен дозвіл опікуна, лікаря й Національної ради охорони здоров’я та соціального забезпечення на здійснення процедури. Про це повідомляє AP news.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Після шестигодинних дебатів закон підтримали 234 депутати, 94 виступили проти, 21 депутат був відсутній під час голосування.

"Завдяки новому закону їм більше не доведеться проходити діагностику гендерної дисфорії — психологічного стресу, повʼязаного з невідповідністю вродженої статі й гендерної ідентичності", – повідомляє видання.

Подібні закони мають також Данія, Норвегія, Фінляндія й Іспанія.

Шведські демократи, популістська партія з ультраправим корінням, яка підтримує уряд у парламенті, але не є частиною уряду, виступила проти закону.

Також розійшлися в думках стосовно закону члени Правоцентристської коаліції консервативного премʼєр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона.

12 квітня в Бундестазі також схвалили подібний закон. Він спрощує процедуру зміни імені та статі в офіційних документах.