У Євробаченні-2024 візьмуть участь 37 країн: вперше за 30 років буде учасник з Люксембургу
Фото: eurovision.tv

Міжнародний пісенний конкурс "Євробачення" відбудеться у травні 2024 року у шведському місті Мальме. У ньому візьмуть участь представники з 37 країн. Про це повідомило Суспільне Мовлення.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

31 країна візьме участь у двох півфіналах, що проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня 2024 року. У гранд-фіналі, 11 травня, до 20 фіналістів приєднаються країни "великої п'ятірки": Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія, а також Швеція на правах переможниці 2023 року.

У Євробаченні-2024 візьмуть участь ті самі 36 країн, що й торік. Наразі офіційно не підтвердила свою участь у конкурсі Румунія, однак перемовини з мовником досі тривають.

Натомість стало відомо, що Люксембург візьме участь у конкурсі вперше після 30-річної перерви. Велике Герцогство п’ять разів здобувало перше місце на пісенному конкурсі та наразі посідає третю сходинку за кількістю перемог, здобутих країною на Євробаченні.

Фото: eurovision/Instagram
Фото: eurovision/Instagram

Конкурс відбудеться у Швеції після перемоги Loreen з піснею Tattoo на Євробаченні-2023, яке в травні цього року приймав британський Ліверпуль від імені України. Мальме стане містом-господарем Євробачення вже втретє після 1992-го та 2013 років.

У листопаді Суспільне Мовлення оголосило імена та назви пісень 10 фіналістів Національного відбору на Євробачення-2024. Повний список фіналістів буде оприлюднено до 29 грудня. Фінал відбору відбудеться в лютому 2024 року.