Українські художниці створили два мурали на фінляндському вокзалі – фото
![Українські художниці створили два мурали на фінляндському вокзалі – фото Українські художниці створили два мурали на фінляндському вокзалі – фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/08/03/20230803120312-1458.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
Українські художниці Катерина Харахулія та Олена Куликова створили два мурали в будівлі Центрального вокзалу у фінському місті Іматра, повідомляє фінський суспільний мовник Yle.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Ідеї та ескізи розробила Катерина Харахулія. За словами мисткині, на обидві роботи її надихнула фінська природа.
На одному з муралів зображена сайменська кільчаста нерпа — рідкісна тварина, що мешкає на озері Сайма у Фінляндії. Таким чином художниці хотіли підкреслити близькість міста до природи.
![Фото: Ville Toijonen / Yle](https://www.liga.net/images/general/2023/08/03/20230803120340-1898.png)
На другому стінописі, який розміщено на протилежній стіні, намалювали нічне та денне життя природи. У самому центрі картини — жорна, що умовно поділяють її на дві частини.
![Фото: Ville Toijonen / Yle](https://www.liga.net/images/general/2023/08/03/20230803120327-7684.png)
У розписі українкам допомагали художниця з Гельсінкі Елеонора Прітц та п'ятеро українських підлітків, які втекли від війни.
Влада Іматру розпочала ремонт вокзалу влітку. Обидва мурали стали "родзинками" проєкту з реконструкції. Місто Іматра розташоване у Південній Карелії, що на кордоні з Росією.