У Гаазі зведуть будинок з власною екосистемою
Візуалізація: levs.nl

Архітектурна студія LEVS architecten виграла тендер на проєктування нової житлової вежі в нідерландському місті Гаазі. Про це повідомляє Pragmatika.

Будівля буде поділена на шість секцій, кожна з яких матиме унікальний характер з приголомшливими краєвидами на місто. Архітектори прагнули забезпечити приємне та стійке середовище проживання для мешканців.

Візуалізація: levs.nl
Візуалізація: levs.nl

У сімейному кварталі комплексу планується дитячий ігровий майданчик, а у більш тихій секції зроблять вихід на спеціально облаштовану територію з видом на місто. Поєднання різноманітних приватних і колективних просторів, спільного для всієї вежі парку на даху та громадського цокольного приміщення дасть кожному мешканцю можливість змінювати середовище відповідно до своїх потреб.

Архітектура житлового комплексу буде поєднувати індустріальну та природну естетику.

Візуалізація: levs.nl
Візуалізація: levs.nl

Рослини збирають і фільтрують дрібні частинки пилу, зелені фасади пом’якшують тепловий стрес і сприяють комфортному самопочуттю мешканців. Громадські зелені зони дозволяють відпочивати на природі, покращуючи здоров’я та соціальну згуртованість.

"Думка про будівлю як про екосистему допомагає перевести питання біорізноманіття в конкретні дизайнерські рішення. У нашому підході біорізноманіття та будівництво зливаються разом у гібридній формі", – зазначають автори проєкту.

Візуалізація: levs.nl
Візуалізація: levs.nl

Проєктом передбачається збирання дощової води для підтримки рослинності та біорізноманіття.

Binck Blocks — це житлова будівля заввишки 115 метрів, що спроєктована як вертикальне місто з шістьма окремими "районами", які пропонують різні типи житла. Природна житлова вежа площею 32 000 м² на 350 квартир у шести різних вертикальних районах, із колективними просторами та комерційним першим поверхом, зоною поєднання приватних і колективних просторів.