У Києві перевіряють доступність укриттів для людей з інвалідністю
Фото: КМДА

У рамках проєкту "Просування доступності споруд цивільного захисту" команда Fight For Right ініціювала польове дослідження укриттів у Києві та областях за участі експертів із доступності, людей з інвалідністю та представників влади.

Весь процес перевірки фіксуватимуть на фото та відео. "Усі зможуть побачити на власні очі, яким є шлях до укриттів і самі укриття, як виглядає прилегла територія, вхід, двері, горизонтальні комунікації (коридори, проходи) та санвузли", — йдеться у повідомлені.

Зазначається, що для людей з інвалідністю ситуація з укриттями – патова. Оскільки вони є архітектурно недоступними, необладнаними, з численними перешкодами на шляху до і в них.

З 14 серпня до 11 вересня 2023 року Fight For Right обстежить понад десять укриттів у Солом’янському районі Києва згідно з чеклістами для проведення моніторингу архітектурної доступності для людей із різними видами інвалідності об’єктів цивільного захисту.

Це будуть сховища як у житлових будинках, так і школах, лікарнях, гуртожитку й театрі.

Метою проєкту "Просування доступності споруд цивільного захисту" є забезпечення рівного захисту людей з інвалідністю в ситуаціях ризику відповідно до міжнародних стандартів.

Зокрема, Fight For Right має на меті облаштувати одне з проінспектованих укриттів у Києві з максимальним дотриманням стандартів доступності, аби створити прецедент та продемонструвати, що це є цілком можливо.

"Воно слугуватиме прикладом та носієм змін у сфері архітектурної доступності в Україні", — розповіла Юлія Сачук, голова та співзасновниця Fight For Right.