У Києві розширили заповідну зону природного парку "Голосіївський" на 8 га
Фото: Київрада

У Голосіївському районі частку заповідної зони національного природного парку "Голосіївський" збільшили до 20,4% або на 838,1 гектара. Про це повідомила депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Загальна заповідна зона тепер становитиме 2 246,33 гектара.

Як зазначила Олеся Пинзеник, це важливе рішення, оскільки збільшення заповідної зони сприяє збереженню цінних природних комплексів парку, де заборонені будь-які господарчі дії.

"Суворий режим охорони природного комплексу є важливим інструментом збереження важливих середовищ існування різних видів дикої фауни та флори", — наголосила Олеся Пинзеник.

Як зазначив директор департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Едуард Арустамян, на території Національного парку "Голосіївський" росте понад 1500 видів рослин та грибів, із них понад 90 видів рідкісних, понад 40 видів занесено до Червоної книги України, 6 видів включені до червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 10 видів охороняються Бернською конвенцією, 17 видів внесені до списку Вашингтонської конвенції, 63 види рослин підлягають особливій охороні в межах міста Києва. Також у парку проживають 22 000 видів хребетних та безхребетних тварин, з яких велика частина занесена до Червоної книги.

Необхідність збільшити заповідну зону була передбачена змінами до ст. 21 Закону України "Про природно-заповідний фонд України". Згідно з цими змінами діяльність національних природних парків має спрямовуватися на доведення площі заповідної зони до рівня не менш ніж 20% від загальної площі.