"Як із пекла": перший офіційний портрет Чарльза III після коронації розкритикували в соцмережах
У Букінгемському палаці представили перший офіційний живописний портрет короля Чарльза ІІІ після його коронації. В соціальних мережах вже розкритикували портрет за його червоний фоновий колір. Про це пише BBC.
🦋 The artist said of the experience of painting The King:
— The Royal Family (@RoyalFamily) May 14, 2024
"When I started this project, His Majesty The King was still His Royal Highness The Prince of Wales, and much like the butterfly I've painted hovering over his shoulder, this portrait has evolved as the subject's role in… pic.twitter.com/U289q8AlMh
На великому полотні, розміром 2,3 метра на 1,65 метра, британський художник Джонатан Єо зобразив короля у формі валлійської гвардії. На яскраво-червоному фоні король зображений із мечем у руці, а на його плече сів метелик.
Як повідомляє BBC, королева, побачивши портрет короля, сказала художнику: "Так, ви його зрозуміли".
Єо пожартував: "Якби це було сприйнято як зрада, я міг би буквально втратити голову, що було б відповідним способом смерті для портретиста — відірвали голову!"
За словами художника, король також побачив картину в "напівзавершеному стані. Спочатку він був злегка здивований насиченим кольором, але загалом він, здається, посміхався".
Робота митця отримала схвалення від Чарльза III. Проте в соцмережах прокотилась серія постів, де над портретом жартують, люди підставляють портрет короля в різні жартівливі фото або ж порівнюють червоний фон із пеклом.
King Charles' Official Portrait Mirrored and Inverted.
— illuminatibot (@iluminatibot) May 16, 2024
What do you see? pic.twitter.com/cM9awb1qFH
Obama... look at me I'm in a garden
— MothersAgainstGregAbbottPAC/MothersforDemocracyPAC (@MomsAGAbbott) May 15, 2024
King Charles...look at me I'm in hell with a butterfly pic.twitter.com/vtsKRAxHES
Король отримав звання полковника Валлійської гвардії в 1975 році. На картині червоний колір мундира зникає на червоному фоні, що робить обличчя короля виразнішим.
Як зазначає художник, він хотів, щоб картина була самобутньою і розірвала зв'язок із минулим.