Фото: Крим SOS

У Києві в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка представники ГО "Крим SOS" посадили 25 кримських сосен. Про це повідомило на фейсбук-сторінці Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.

Нові дерева символізують відродження Криму після деокупації й екоциду, який Росія влаштувала на території півострова.

Фото: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

Подія відбулася в межах заходу "Пам’ять і відродження". На ній були присутні голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова Постійної делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева, військові, представники правоохоронних органів, митці й представники медіа.

Участь у події взяли представники Офісу Президента України, військові, правоохоронці, правозахисники та активісти.

Фото: КримSOS

"Крим фактично для кожної кримськотатарської сім'ї має свої особливі маркери — і ці маркери на 99% йдуть від природи. Я дуже переживаю, що коли ми повернемося, ми більше не застанемо наш український півострів таким, яким він був, бо окупанти не дбали про нього, а навпаки винищували", — зауважив Рефат Чубаров.

Марія Мезенцева зазначила, що РФ чинить у Криму також екоцид, і оцінка цьому злочину окупації вже є — щонайменше 2,5 трильйони євро.

Згодом біля центрального входу до ботанічного саду будуть встановлені нові покажчики, що вказуватимуть відвідувачам дорогу до "Криму".

Фото: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

Ботаніко-географічна ділянка "Крим" була створена в 1950 році на площі 2,5 га. Рослинний покрив кримських гір на ділянці представлений сосновими й буковими лісами, ялівцевим рідколіссям та степовою рослинністю. Загалом на ділянці зростає 236 видів рослин, серед них види, занесені до Червоної книги України.