RU

В Києві 100 га Біличанського лісу біля "Лісового Артеку" можуть забудувати

19.05.2023, 17:30 • 1 хвилина
В Києві 100 га Біличанського лісу біля
Фото: Unsplash

Майже 100 га Біличанського лісу у Святошинському районі Києва біля табору "Лісовий Артек" під загрозою забудови, пише громадський рух "Чесно".

На ситуацію може вплинути Київрада. Для цього треба не подовжувати договір оренди з ТОВ "Літораль", яке вже 15 років орендує тут землю. Строк оренди цих ділянок спливає у травні цього року.

Місто підписало документи на оренду із ТОВ "Літораль" у 2008 році, коли мером був Леонід Черновецький.

Фото: громадський рух 'Чесно'

З того часу завдяки боротьбі активістів у 2014 році та рішенню Київради був підписаний президентський указ, і ліс отримав найвищий природоохоронний статус нацпарку. А два роки тому межі нацпарку вдалося нанести на кадастрову карту, і ці ділянки, по суті, в середині території, яка є природно-заповідним фондом.

"Профільний департамент відправив запит на це товариство, щоб отримати відповідні документи, але воно їх так і не надало. Цю частину лісу обстежили інспектори й виявили, що там ростуть багаторічні дерева. Департамент пропонує Київраді проєкт рішення щодо відмови в подовженні оренди", — наголошує заступник голови КМДА Петро Оленич.

Рух "Чесно" написав звернення до КМДА та отримав офіційну відповідь, яка це підтверджує.
Ці майже 100 га лісу — не єдина частина нацпарку, де відбувається боротьба. Декілька тижнів тому стало відомо про загрозу вирубки 1,5 га Біличанського лісу для побудови пожежного депо ДСНС.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини