Які зміни в освіті здатні повернути наших учнів з-за кордону
Попри те, що з початку повномасштабного вторгнення пройшло майже два роки, 68% українських жінок, які вимушено виїхали за кордон, планують повертатися додому. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке було проведене за ініціативи Українського Жіночого Конгресу спільно з Благодійним фондом Освітня фундація "МрійДій" та за підтримки проєкту U-LEAD.
Основним мотивом для повернення на батьківщину 40% опитаних жінок визначили дружні та родинні зв’язки, для 36% це — любов до України, 34% згадали про перспективи в Україні, а 32% — неможливість влаштуватися за кордоном.
Також 49% опитаних жінок висловили бажання, щоб їх діти продовжили навчання за кордоном, тоді як 50% хотіли б повернути дітей в українську освітню систему (з них 6% – лише хлопчиків чи лише дівчаток). Таким чином майбутня траєкторія українських учнів, що перебувають за кордоном, визначається не тільки розвитком воєнних дій, політикою країни перебування, а й тією символічною цінністю, яку має кожна з держав для сімей і самих дітей.