98-річна британка здобула докторський ступінь через 75 років після свого відкриття
Фізикиня Розмарі Фаулер здобула докторський ступінь через 75 років після свого революційного відкриття. Нині їй 98 років.
Про це пише The Guardian.
У 1948 році Фаулер відкрила частинку "каон" (К-мезон) під час свого докторського дослідження у Бристольському університеті (Велика Британія). Її керівником став Сесіл Пауелл. Відкриття Фаулер сприяло його роботі, за яку він отримав Нобелівську премію у 1950 році.
Науковиця відкрила каон у свої 22 роки. Це допомогло здійснити революцію в теорії фізики елементарних частинок. Натомість сама Розмарі відмовилася від докторського ступеня заради сімʼї. У 1949 році вона вийшла заміж за колегу-фізика Пітера Фаулера.
Врешті Розмарі здобула докторський ступінь лише у віці 98 років. Ректор Бристольського університету Пол Нерс вручив їй диплом біля її будинку в Кембриджі.
За словами Розмарі, вона відчуває "велику честь", але додає: "Відтоді я не зробила нічого, що заслуговує особливої поваги".
Вона стала однією з перших жінок, яка отримала першість у фізиці. Нині троє її дітей також продовжують займатися наукою. Наприклад, її донька Мері Фаулер вивчала математику, а потім геофізику в Кембриджі та розвиває академічну кар’єру у Швейцарії, Канаді, Лондоні та Кембриджі.