Щогодини 100 людей помирають від самотності, а кожен шостий страждає від неї – ВООЗ
У ВООЗ стверджують: кожна шоста людина у світі страждає від самотності, що має негативні наслідки для її здоров’я та добробуту. Про це йдеться в глобальному звіті.
Самотність щороку спричиняє понад 871 000 смертей у світі – це близько 100 життів щогодини. Найбільше вона загрожує молоді та мешканцям країн із низьким чи середнім рівнем доходу.
Відчуття самотності поширене серед молоді. У віковій категорії 13–29 років з ним стикається до 21% осіб, найбільше – підлітки. У країнах із низькими доходами цей показник досягає 24%, що вдвічі перевищує рівень у заможніших державах.
Соціальну ізоляцію переживає кожен третій дорослий і кожен четвертий підліток. Особливо вразливими є люди з інвалідністю, біженці, мігранти, представники ЛГБТК+ спільноти, корінні народи та етнічні меншини, які можуть зіштовхнутися з дискримінацією та додатковими труднощами.
Міцні соціальні зв’язки допомагають знизити ризик важких захворювань, покращують психічне здоров’я та подовжують життя. Натомість самотність та ізоляція підвищують ймовірність інсульту, серцевих недуг, діабету, когнітивних порушень і передчасної смерті.
Почуття самотності підвищує ризики для ментального здоров’я – у таких людей удвічі частіше діагностують депресію, а також фіксують випадки тривоги та суїцидальних думок.