Станції метро Києва, Харкова і Дніпра у репортажі NYT
Видання The New York Times опублікувало репортаж журналіста Френка Герфорта, який у період з 2014 по 2020 рік відвідав понад 770 станцій метро, які будували за радянських часів, у 19 містах.
Серед робіт фотографа – знімки станції "Видубичі" метро Києва, станції "Київська" метро Харкова і станції "Метробудівників" у Дніпрі.
Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин
Автор каже, що його метою було створити якомога повніший архів метро.
"Зрештою я також відвідав кілька міст, в яких системи метро, які формально не належали до Радянського Союзу, були або побудовані або істотно змінені за радянських часів, або навіть частково побудовані радянськими архітекторами та інженерами. До них відносяться станції метро в Бухаресті, Будапешті та Празі", – пояснив Герфорт.
І додав: "Майже в кожному місті, яке я відвідав, я стикався з одним і тим же питанням від людей: "Чому ти тут фотографуєш?".
Станція "Видубичі" розташована на зеленій гілці метро Києва. Її відкрили 30 грудня 1991 року. Над нею працювала українська архітекторка Тамара Целіковська, а також художники Олександ Бородай і Олександр Бабак.
У 2017 році інтер'єр станції використали в зйомках рекламного ролика Lacoste – Timeless.
Станція "Київська" – частина синьої гілки харківського метро. Її відкрили 11 серпня 1984 року. Над нею працювали архітектори Володимир Співачук, Павло Чечельницький, а також Є.О.Перепелиця і І.Т.Карпенко. Художники Петро Ганжа і Наталія Чернова.
Станція "Метробудівників" у Дніпрі була відкрита 29 грудня 1995 року. Для неї пропонували не одну назву. Є припущення, що остаточний варіант пов'язаний з аварією, що сталася у 1986 році під час будівництва перегінних тунелів у районі цієї станції, де метробудівники змогли запобігти трагедії.