Фото: unsplash.com

Велика Британія стала першою країною в Європі, яка схвалила мʼясо, вирощене у лабораторії. На поличках магазинів зʼявиться корм для улюбленців з його вмістом.

Про це повідомляє The Guardian.

Агентство охорони здоров'я тварин і рослин та Департамент з питань навколишнього середовища, продовольства та сільського господарства схвалили продукт від компанії Meatly.

Це культивоване мʼясо курки. Для його виготовлення взяли невеличкий зразок курячого яйця. Клітини вирощували у контейнері, подібному до тих, де ферментується пиво. Результат – паста, схожа на паштет.

Перші корми з вмістом культивованого мʼяса планують запустити вже цього року. За словами представників Meatly, для зниження витрат будуть змішувати мʼясо з овочами, як це роблять у класичних кормах.

Попит на такий продукт підтвердило опитування серед власників домашніх тварин. 50% респондентів відповіли, що годували б своїх улюбленців культивованим мʼясом, а 32% споживали б його самі.

Заміна тваринного мʼяса культивованим може знизити негативний вплив скотарства на клімат. Наприклад, одне дослідження показало: вироблення кормів для улюбленців має негативний вплив на клімат, який подібний до впливу Філіппін. Для розуміння масштабу: це 13-та країна за чисельністю населення у світі.

Раніше уряд Великої Британії розглядав можливість схвалення культивованого мʼяса для споживання людиною. Однак перші заявки все ще на розгляді в Агентстві харчових стандартів.

Сінгапур та Ізраїль уже схвалили культивоване мʼясо для споживання людиною. Натомість у США деякі штати, навпаки, виступають проти цього. У Флориді та Алабамі вважають, що культивовані продукти заважатимуть скотарям.