Як відновити здоров’я дитини після бомбосховища, де замало світла, руху і пліснява

LIGA.Life розпитала педіатриню Медичного центру "Педіатрія з любов'ю" Анастасію Бикову-Шелевицьку та офтальмологиню медичної мережі "Добробут" Оксану Коваленко про вплив поганого освітлення, малорухливого способу життя, постійного користування смартфонами на здоров’я дитини.
Як відсутність звичної рухливості впливає на дитину
Під час війни бомбосховищами для сімей стали підвали, льохи, станції метро, паркінги, коридори та ванні кімнати без вікон. Якщо на станціях метро та паркінгах діти ще можуть бігати та грати в рухливі ігри, то в маленьких льохах чи підвалах, де раніше було місце лише для картоплі та консервації, активно не пострибаєш.
Так виникає дефіцит рухової активності. За словами Анастасії Бикової-Шелевицької, це може призвести до порушення функцій опорно-рухового апарату, дихання, кровообігу: "Це явище називається гіподинамією. За декілька тижнів життя в бомбосховищі гіподинамія може виникнути, але буде помірною. Дитина може почати скаржитись на біль у ніжках або суглобах. М’язи, ймовірно, почнуть звикати до малорухливого життя, але за нетривалий період серйозніші проблеми (наприклад, атрофія м’язів) виникнути не зможуть".