Фото: Unsplash
Зміст:
  1. Гарбуз
  2. Броколі 
  3. Насіння льону
  4. Ягоди
  5. Кефір

Гарбуз

Гарбуз здавна використовують в Мексиці та Ірані для лікування діабету. І цьому є низка наукових обґрунтувань. 

Гарбуз багатий на полісахариди, які здатні значно знизити рівень цукру в крові. Наразі достеменно невідомо як саме варто споживати гарбуз для найкращого ефекту, проте доведено, що споживання 65 грамів гарбузового насіння щодня знижує рівень цукру в крові після їди на 35%. 

 

Броколі 

Броколі містить речовину сульфорафан, що збільшує виробництво ензимів, які виводять токсини з організму. Чим молодшою є броколі, тим вище в ній вміст сульфорафану.

Сульфорафан виділяється в броколі під час механічного пошкодження рослини, наприклад пережовування, оскільки відбувається хімічна реакція між глюкозінолатом та ферментом мірозиназою. Дослідження вказують на те, що збагачена сульфорафаном броколі сприяє підвищенню чутливості до інсуліну і, відповідно, зниженню рівня цукру в крові.

Щоб зберегти корисні властивості броколі, варто споживати цю рослину сирою або після легкої термічної обробки, наприклад трохи припареною. Також для кращого синтезу сульфорафану можна додати гірчицю, збагачену ферментом мірозиназою. 

Фото: Unsplash

Насіння льону

Насіння льону позитивно впливає на травлення, зокрема воно здатне знизити рівень цукру. Це можливо завдяки вуглеводам та жирам, що містяться в насінні. 

Дослідження виявило, що щоденне споживання 35 грамів насіння льону разом із 250 грамами йогурту (2.5% жирності) значно знижує рівень цукру. На це вказали результати аналізу на глікогемоглобін - біохімічний маркет, що показує середній вміст цукру в крові за тривалий період часу.

Фото: Depositphotos.com

Ягоди

Численні дослідження вказують на те, що споживання ягід здатне нормалізувати рівень цукру в крові завдяки властивостям вітамінів, мінералів та антиоксидантів, які містяться в ягодах.

Дослідження 2019 року виявило, що споживання 250 грамів малини разом з продуктами з високим вмістом вуглеводів значно знижує рівень цукру в крові після їди у дорослих, що знаходяться у переддіабетному стані.

Полуниця, чорниця та ожина також можуть врегулювати рівень цукру в крові, підвищуючи чутливість до інсуліну та покращуючи кліренс глюкози з крові.

Фото: Unsplash

Кефір

Завдяки властивостям ферментованих продуктів кефір здатен нормалізувати рівень цукру. Так, виявилося, що споживання 600 мл кефіру щодня значно знизило рівень цукру в учасників експерименту, що страждають на діабет другого типу. Білий йогурт (без добавок) також сприяє нормалізації рівня інсуліну та цукру в крові після споживання їжі. 

Фото: Depositphotos.com