Фото: depositphotos.com
Зміст:
  1. Що таке імбир?
  2. Допомагає у боротьбі проти інфекцій
  3. Ефективний засіб проти нудоти 
  4. Зменшує біль у м’язах
  5. Знімає біль при менструації
  6. Як вживати імбир?

Що таке імбир?

Ми звикли бачити корінь імбиру в овочевому відділі та на поличках супермаркетів серед інших прянощів. Проте за своєю природою імбир – квітуча рослина китайського походження. 

У XIX столітті імбир служив популярним засобом від кашлю та астми. Так сік імбиру змішувався з невеликою кількістю меду та соку часнику. Така суміш вживалась в якості протизапальних засобів. А пасту з порошку сушеного імбиру наносили на скроні для полегшення головного болю.

Імбир можна використовувати у свіжому, сушеному, порошкоподібному вигляді або як олію чи сік. Його додають до харчових продуктів та косметики. Окрім цього, імбир є одним з найважливіших інгредієнтів альтернативної медицини. Його корисні властивості використовують при лікуванні грипу, застуди та розладах травлення.

За таку користь корінь імбиру має дякувати натуральним біоактивним сполукам, які входять до складу рослини. Гінгерол та шогаол відповідальні за його лікувальні властивості та надають продукту протизапальну та антиоксидантну дію.

Допомагає у боротьбі проти інфекцій

Саме фітонутрієнт гінгерол допомагає знизити ризик зараження та допомагає зняти запалення.

Результати дослідження показали, що імбир може зняти біль у горлі, блокуючи прозапальні білки в організмі. Саме вони викликають біль та неприємний свербіж. 

Окрім цього, імбир дуже ефективний проти ротових бактерій, пов’язаних із запальними захворюваннями ясен, такими як гінгівіт та пародонтоз.

Ефективний засіб проти нудоти 

Дослідження показало, що імбир допомагає зняти нудоту при морській хворобі та після хімієтерапії. 

Гінгерол та шогаол поліпшують травлення та сприяють вивільненню гормонів, що регулюють кров'яний тиск. Таким чином тіло заспокоюється, а відчуття нудоти зменшується.

Зменшує біль у м’язах

Завдяки знеболюваним та протизапальним властивостям імбир знімає біль не тільки у горлі, але й у м’язах. 

Проте дослідження довело, що споживання продукту не дає негайного ефекту. Імбир допомагає зупинити прогресування м’язового болю. 

У рамках дослідження учасники мали виконати 24 вправи на м'язи рук. Після фізичного навантаження вони відчули біль у м'язах. Одній експерементальній групі для зменшення болю дали плацебо (речовину без явних лікувальних властивостей, що використовується для імітації лікарського засобу в дослідженнях – прим. ред.). Іншій – два грами імбиру.

Учасники прийняли препарати через добу після тренування. Результати показали, що учасники групи, яка споживала імбир, не відчули болю у м’язах через 48 годин після тренування. Натомість учасники експерименту, які спожили плацебо, не мали змін у рівні болю.

Знімає біль при менструації

Одними з найпопулярніших засобів проти менструальної болі є ібупрофен та мефенамінова кислота. Вони знімають запалення та зменшують біль. Проте в одному з досліджень було доведено, що імбир також може виконати роль анальгетика.

Так у дослідженні взяли участь 150 студенток медичного університету. Дівчат поділили на три групи. Перша група приймала капсули порошку імбиру по 250 мг чотири рази на день протягом трьох днів з початку менструації. Члени інших груп отримували 250 мг мефенамінової кислоти або 400 мг ібупрофену.

Результати показали, що суттєвої відмінності при вживанні препаратів та порошку імбиру не було. Усі три засоби ефективно знімали біль при менструації.

Як вживати імбир?

Сушений імбир можна додавати у вигляді спеції у суп, при маринуванні м'яса чи риби, а також у випічку. Пікантний смак сушених прянощів надасть будь-якій страві приємної гостроти та аромату. 

Окрім цього, імбир стане у нагоді при приготуванні вітамінного чаю.

Фото: depositphotos.com

Для приготування двох порцій чаю вам знадобиться:

  • 0,5 кореня імбиру;
  • 2 палички кориці;
  • 0,5 лимону чи апельсину;
  • 2 чайні ложки меду;
  • 2 склянки води.

Техніка приготування:

  1. Тонко наріжте свіжий імбир.
  2. У каструлі з’єднайте імбир з водою (використовуйте одну склянку води на порцію).
  3. Доведіть суміш до кипіння.
  4. Додайте корицю;
  5. Зменште вогонь, щоб підтримувати легке кип’ятіння.
  6. Варіть протягом п’яти хвилин.
  7. Пропустіть суміш через дрібне сито, щоб зловити весь імбир.
  8. Додайте цитрусові та мед.

Смачного!