Колаж LIGA.net
Зміст:
  1. Про пісні страви
  2. Вінігрет з авокадо
  3. Суп із сочевиці з кінзою
  4. Горіхи в пікантній карамелі

Про пісні страви

Готує для читачів LIGA.Life: Євген Клопотенко — кулінарний експерт, шеф-кухар, співзасновник та бренд-шеф ресторану "100 років тому вперед", автор кулінарного сайту klopotenko.com, ідеолог проєкту CultFood.

Пісна кухня – це не просто не покласти м‘ясо в борщ, з‘їсти кашу без котлети та не долити молока у каву. Хоча чимало людей, що дотримуються Великого Посту, саме так і харчуються.

Кожна пісна страва має бути самодостатньою, завершеною та збалансованою. І для цього не обов‘язково вигадувати щось принципово нове.

Страви за старими добрими перевіреними рецептами смакуватимуть оригінально, якщо змінити технологію приготування. Наприклад, овочі для салату можна запекти, а не відварити.

Так вони збережуть більше вітамінів та аромату, до того ж, матимуть трохи іншу консистенцію.

Гарним доповненням до салатів на час посту стануть горіхи та насіння. Додавши їх, можна змінити смакові відтінки, текстуру, а також зробити страву більш поживною і корисною.

Щоб урізноманітнити меню, традиційні локальні продукти у стравах слід доповнити екзотичними, але вже звичними для нас, такими як авокадо, кіноа, сочевиця.

Піст – це ще й час кулінарних подорожей, особливо якщо звернути увагу на кухні країн, у яких переважно харчуються рослинною їжею.

Експериментувати можна не лише зі складниками, а й з технологією приготування. Наприклад, якщо вам набридло просто їсти горіхи, приготуйте їх у оригінальній карамелі.

Вінігрет з авокадо

Що б такого приготувати з овочів, щоб було смачно? Зробіть вінегрет. Але не такий, де треба відварити бурячок, картопельку з морквою та додати солоних огірків.

Овочі спочатку треба запекти – так їх смак розкриється набагато краще, а від аромату ви зійдете з розуму. А потім – пабам – додайте м’якоть авокадо та хрустких горішків. Божественно смачно!

Вінігрет з авокадо. Фото надане пресслужбою Євгена Клопотенка

ЯК ПРИГОТУВАТИ ВІНЕГРЕТ З АВОКАДО

Час підготовки: 1,5 год

Час приготування: 10 хв

Порції: 2

CКЛАДОВІ

  • 1 буряк
  • 1 морква
  • 100 г ядра лісових горіхів (або будь-яких за смаком)
  • 1 авокадо
  • 2-3 ст. л. соняшникової олії
  • 1-2 ст. л. бальзамічного оцту
  • 1 ч. л. гірчиці (французька у зернах)ї
  • за смаком сіль та перець

ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ

Буряк і моркву вимийте ретельно щіточкою і обсушіть паперовим рушником. Оберніть фольгою і запікайте в духовці при температурі 180 градусів протягом 1-1,5 години в залежності від розміру овочів.

Морква готується швидше, тому її можна дістати раніше.

Дайте буряку та моркві повністю охолонути і після цього очистіть. Наріжте середнім кубиком.

Авокадо розріжте навпіл, вийміть кісточку і ложкою виберіть м'якоть. Наріжте таким самим кубиком, як морква з буряком. Додайте до овочів горіхи, бальзамічний оцет, гірчицю та соняшникову олію. Доведіть до смаку сіллю і перцем.

Суп із сочевиці з кінзою

Колись я працював у турецькому ресторані, де познайомився ближче з автентичною кухнею. Найбільше запам’ятався сочевичний суп-пюре. Ця страва готується просто, але при цьому здатна підкорити з першої ложки.

Лимонний сік і перець чилі роблять її особливо смачною.

Сочевичний суп. Фото надане пресслужбою Євгена Клопотенка

ЯК ПРИГОТУВАТИ 

Час підготовки 15 хв

Час приготування 10 хв

Порції: 4

CКЛАДОВІ

  • 100 г сочевиці
  • 40 г цибулі-порею
  • 50 г моркви
  • 1 ч. л. лимонного соку
  • 150 мл томатного соку
  • 500 мл води
  • за смаком часник, кінза, перець чилі, паприка
  • 1 ст. л. соняшникової олії

ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ


Дрібно наріжте цибулю, моркву, перець чилі і часник. Обсмажте в сотейнику овочі, поки цибуля не стане м'якою.

Додайте сочевицю і обсмажте ще 1 хвилину. Додайте томатний сік і воду, доведіть до кипіння і варіть до готовності сочевиці (15-20 хвилин).

Коли сочевиця буде готова, перебийте суп блендером до однорідного стану, додайте за смаком сіль, сік лимона, паприку, кінзу і трохи перемішайте.

Читайте також: Великий піст. Що можна їсти для максимальної користі для здоров'я. Радить дієтолог

Горіхи в пікантній карамелі

Цей рецепт я вирішив присвятити гурманам, тим, хто любить поласувати чимось смачненьким і водночас корисним.

Горіхи в пікантній карамелі – вишукана закуска, яка, сподіваюся, сподобається тим, хто цінує оригінальний смак. Залежно від власних уподобань, можете додати більше гострого перцю або взагалі прибрати його з цього рецепту.

Карамелізовані горіхи. Фото надане пресслужбою Євгена Клопотенка.

ЯК ПРИГОТУВАТИ 

Час підготовки 5 хвилин

Час приготування 10 хвилин

Порції: 4

CКЛАДОВІ

  • 300 г міксу горіхів (мигдаль, фундук, волоський)
  • 5-10 г свіжого імбиру
  • 50 г цукру
  • дрібка сухого перцю чилі пластівцями
  • дрібка солі
  • 50 мл води

ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ

Розігрійте духовку до 180 градусів. Горіхи (300 г) змішайте і додайте до них дрібку солі і гострого перцю.

У невеликій каструлі змішайте цукор і воду (по 50 мл), поставте на маленький вогонь і варіть до повного розчинення цукру.

Додайте 5-10 г тертого імбиру і проваріть ще одну хвилину. Зніміть з вогню і відразу додайте горіхи в каструлю. Добре перемішайте.

Викладіть суміш на деко, застелене промасленим пергаментом в один шар, і випікайте 10-15 хв або до того часу, поки горіхи не набудуть золотистого кольору. Періодично перемішуйте горіхову суміш. Дістаньте з духовки і остудіть.

Подбати більше про своє тіло і стати спортивнішими допоможуть як правильне харчування, так і професійні тренери. Наприклад, у мережі Спортлайф. Спортлайф є партнером Ліга.Лайф у матеріалах щодо здорового способу життя. Вони підтримують цю тематику фінансово, однак не втручаються у редакційні матеріали.