Надмірне вживання енергетиків може спричинити серцеві проблеми та інсульт, заявили лікарі
Вчені встановили, що надмірне споживання енергетичних напоїв може підвищити ризик серцевих захворювань і становити небезпеку інсульту. Про це пише The Guardian.
У Ноттінгемі (Англія) лікарі повідомили про випадок інсульту у чоловіка близько 50 років, який до того вважався здоровим. Після інциденту він залишився з постійним онімінням рук і ніг. Під час опитування пацієнт зазначив, що щодня випивав у середньому вісім енергетичних напоїв. Випадок, описаний у медичному журналі BMJ Case Reports, також спонукав лікарів закликати до жорсткішого регулювання продажу та реклами цих напоїв.
Під час госпіталізації у пацієнта зафіксували тиск 254/150 мм рт. ст., що медики назвали критично високим. Йому призначили препарати для зниження тиску, однак після виписки показники знову зросли й залишалися стабільно високими, попри посилення терапії. Подальше обстеження виявило, що чоловік щодня споживав близько 1200 мг кофеїну у вигляді енергетичних напоїв – утричі більше за рекомендовану норму. Після відмови від цієї звички його тиск нормалізувався, і потреба в ліках зникла.
"Отже, було зроблено висновок, що споживання пацієнтом високопотужних енергетичних напоїв, принаймні частково, сприяло розвитку вторинної гіпертонії (підвищеного тиску) і, своєю чергою, інсульту", – написали лікарі у BMJ Case Reports.
Попри лікування, пацієнт не зміг повністю відновитися. В анонімному коментарі він визнав, що не усвідомлював небезпеки надмірного споживання енергетиків. Чоловік розповів, що навіть через вісім років після інсульту у нього зберігається оніміння лівої руки, пальців та стопи.
Лікарі заявили: "Як показують наш випадок і обговорення, гостре та хронічне вживання енергетиків може збільшити ризик серцево-судинних захворювань та інсульту, і, що важливо, це може бути оборотним".
Коментарі