Інклюзія, емоційний менеджмент, комікси – європейські тренди в дитячій літературі
У дитячій літературі в Європі окреслилися кілька трендових тем. Передовсім це інклюзія. Ще змалку діти мають розуміти, що люди бувають різними, і це нормально. Чиясь "інакшість" не має бути приводом для цькування чи насміхання.
В Україні цей тренд також набуває популярності. Так, кілька років тому ми видали книжку Марка Лівіна "Рікі та дороги" про хлопчика із синдромом Аспергера, яку дуже добре сприйняли наші юні читачі. Книжка для найменших "Протилежності" не інклюзивна, але чудово демонструє, як сильно відрізняється слоник від мишеняти, кролик від равлика, але, однак, це не робить когось із них кращим чи гіршим.
Другий тренд – емоційний менеджмент. Книжки такого плану допомагають дітям переважно молодшого шкільного віку розуміти, розрізняти та правильно виражати свої емоції. У нас інтерес до дослідження та приборкання власних емоцій теж зростає, як серед дітей, так і серед дорослих. Маємо кілька помічних книг для роботи з емоціями – "Як приборкати гнів", "Дозвіл на почуття" (для підлітків та дорослих), "Опануй себе", "Маленька книжка поганого настрою".