У Києві скінчились вулиці, які можна перейменувати. Як місту вшановувати пам’ять про героїв
Пам’ять про полеглих захисниць та захисників може передаватись із вуст в уста, жити у диджитал-форматі або ж бути закарбованою у просторі міста. Найпростіший спосіб залишити слід у місті — назвати на честь героя/героїні вулицю, сквер чи площу. Та у Києві офіційно вже немає об’єктів, які можна перейменувати, а кількість запитів лише зростає.
Минулого року 90% звернень до міської влади були про те, щоб встановити пам’ятний знак чи перейменувати вулицю на честь полеглих захисників та захисниць. Проти 2021 року кількість таких запитів зросла утричі. "З 2014 року на честь воїнів названо чи перейменовано 60 вулиць, провулків, площ, скверів тощо. І близько половини з них — за останні два роки. Однак цього вже недостатньо", — коментує ситуацію заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Улітку цього року місто звернулось до експертів у цій сфері, щоб разом розробити абсолютно нову концепцію та зрозумілий підхід до меморіалізації героїв. LIGA.Life поспілкувалась з учасниками процесу та пояснює, що ускладнює вшанування пам’яті захисників у Києві та як ці складнощі вирішувати.