Зміст:
  1. Як зимові умови впливають на шкіру рук
  2. Базові правила догляду за руками взимку
  3. Вибір доглядових засобів
  4. Харчування та водний баланс
  5. Поради для людей із чутливою або схильною до алергії шкірою
  6. Народні методи догляду

Зима — справжнє випробування для шкіри рук. Холодне повітря, вітер і сухість через опалення не лише зневоднюють її, а й можуть призвести до подразнень і мікротріщин. Як захистити руки від зимового стресу?

На питання LIGA.Life відповідає професорка дерматології Марина Анфілова, президентка Української академії дерматовенерології та експертка МОЗ України з дерматовенерологічної допомоги.

Як зимові умови впливають на шкіру рук

Низькі температури та вітер призводять до значної втрати вологи, що впливає на бар’єрну функцію шкіри.

Професорка дерматології Марина Анфілова наголошує, що це особливо стосується людей з чутливою шкірою або захворюваннями, такими як екзема чи псоріаз.

Професорка дерматології Марина Анфілова

Через часте миття рук ситуація погіршується.

"Щоденне використання агресивних мийних засобів руйнує природний ліпідний бар’єр шкіри", — попереджає експертка. Тому зволоження стає критично необхідним.

Базові правила догляду за руками взимку

— Одна з головних рекомендацій — це захищати руки в зимовий період не тільки засобами, кремами, зволоженням, а й рукавичками. Тому що ви можете мільйон разів використовувати чудові емоленти на шкіру рук, але, коли ви прогулюєтесь хоча б 5-7-10 хвилин при низьких температурах, то безумовно, шкіра буде реагувати і фактично всі ваші старання і зусилля зі зволоження будуть марними", – зауважила Анфілова.

Фото: freepik.com

1. Захист від холоду. Завжди носіть рукавички з натуральних матеріалів. "Синтетичні матеріали можуть провокувати пітливість і подразнення", — наголошує Анфілова.

2. Зволоження. Наносьте крем за 20-30 хв до виходу. "Якщо зробити це перед самим виходом, крем не встигне всмоктатися і результату не буде".

3. Правильний догляд. Використовуйте м'які гелеві засоби для миття рук.

— Уникайте гарячої води, яка посилює сухість шкіри, а також використання антибактеріальних засобів. Я маю на увазі антибактеріальне мило, тому що, зрозуміло, за необхідності, коли вам потрібно використовувати антисептики — це одна справа, а коли ви постійно з якоїсь методи використовуєте антибактеріальне мило, хочу зауважити, що воно змінює мікробіом шкіри і шкіра не може виконувати свої захисні функції. Тому постарайтеся використовувати якраз у зимовий період такі гелеві засоби, які будуть дуже лагідно доглядати й очищати шкіру. Можна використовувати різні засоби для сухої атопічної шкіри, — рекомендує лікарка.

4. Живлення вночі. Перед сном наносіть живильний крем або маску для рук із гліцерином, ланоліном або пантенолом. Для посилення ефекту використовуйте бавовняні рукавички.

5. Щоденний догляд. Зволоження має бути регулярним, навіть якщо ви перебуваєте вдома. "Не чекайте, поки шкіра стане сухою, дійте на випередження", — радить Анфілова.

Вибір доглядових засобів

Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку. Перейдіть до повної версії сторінки.