Як доглядати за волоссям взимку: поради лікаря-дерматолога, щоб уникнути сухості та лущення
Мабуть, кожен із нас стикався з ситуацією, коли з приходом холодів волосся електризується, стає ламким і сухим, а шкіра голови свербить та лущиться. Чому це відбувається? LIGA.Life вирішила розібратися та дізнатися, як правильно доглядати за волоссям у зимовий період, щоб уникнути цих проблем.
Чому волосся та шкіра голови страждають взимку?
Зимовий період – справжнє випробування для волосся, пояснює лікарка-дерматологиня лікувально-діагностичного центру MIRUM Олена Прошина. За її словами, є кілька важливих чинників, що негативно впливають на стан волосся:
- Перепади температур. Холодне повітря на вулиці та сухе тепле повітря в приміщенні призводять до зневоднення волосся та шкіри голови.
- Синтетичні матеріали. Шапки та шарфи зі штучних тканин створюють статичну електрику, що сприяє електризуванню волосся.
- Недостатній догляд. Взимку волосся потребує більш інтенсивного живлення та зволоження, але багато хто продовжує користуватися звичними засобами догляду, що не враховують сезонні потреби.
Волосся та шкіра голови в холодний період року піддаються впливу агресивних факторів: вітер, волога внаслідок дощу та снігу, низькі температури, сухе повітря в приміщенні через увімкнене опалення, продовжує дерматологиня:
— Під дією цих факторів волосся за довжиною може стати більш ламким, також може підвищитися випадіння волосся, а на шкірі голови може з'явитися лупа, що супроводжується свербінням. Правильно підібрані засоби, захист від холоду та регулярні процедури допоможуть зберегти волосся здоровим і доглянутим.
Як правильно доглядати за волоссям взимку?
Під час вибору засобів важливо враховувати і стан шкіри голови, і довжину волосся, наголошує Олена Прошина:
— Коли ми обираємо засоби для догляду за волоссям, а саме шампунь, то орієнтуємося на тип шкіри голови – жирний або нормальний. У додатковому догляді (кондиціонери, бальзами, маски) — зважаємо на довжину волосся, бо ці засоби ми використовуємо саме на волосся, а не наносимо на шкіру голови. Не потрібно боятися сушити волосся феном, але важливо не використовувати максимальні температури.
Лікарка рекомендує дотримуватися кількох основних правил:
- Зволожуйте шкіру голови та волосся. Використовуйте шампуні та бальзами з компонентами, які утримують вологу, такими як гіалуронова кислота, пантенол або гліцерин. Маски з маслами ши чи кокоса також допоможуть зберегти волосся м’яким та еластичним.
- Уникайте гарячої води. Мийте голову теплою водою, адже гаряча вода може пошкодити захисний шар волосся, що призведе до його ламкості.
- Захищайте волосся від холоду. Завжди носіть шапку, але віддавайте перевагу виробам з натуральних тканин, які пропускають повітря.
Які лікувальні процедури варто спробувати?
Лікувальні процедури для шкіри голови, якщо є конкретні захворювання, можна проводити в будь-яку пору року, але кожен період має свої особливості — взимку варто звернути увагу на зволоження та догляд за волоссям, зауважує Олена Прошина:
— Щодо доглядових процедур, які можна зробити вдома чи в салоні краси — це можуть бути процедури, спрямовані на зволоження та наповнення довжини волосся, а також пілінг шкіри голови, якщо через носіння шапок шкіра голови стала більш жирною чи з'явилася лупа.
Для більш глибокого догляду взимку існує кілька ефективних процедур:
- Мезотерапія. Введення коктейлів із вітамінів і мікроелементів у шкіру голови допомагає зміцнити волосяні цибулини.
- Ламінування або кератинове відновлення. Ці процедури створюють захисний шар, який запобігає втраті вологи.
- Пілінг шкіри голови. Позбавляє від надлишкового лущення, покращує кровообіг і сприяє кращому засвоєнню поживних речовин.
Чи варто змінювати раціон або додавати вітаміни для зміцнення волосся взимку?
Для того, аби підтримувати волосся і шкіру голови у здоровому стані, потрібно дотримуватись режиму збалансованого харчування, а втім, ця рекомендація актуальна не лише взимку, каже лікарка-дерматологиня Олена Прошина. За її словами, потрібно споживати всі групи продуктів: овочі, каші, м'ясо, рибу, молочні продукти. Особливу увагу варто приділити вітамінам A, E, D і групи B, а також омега-3 жирним кислотам:
— Не забудьте про вживання овочів, додавайте різноманітні сезонні овочі до кожного приймання їжі, наприклад, зелень, буряк, гарбуз, моркву. Жінкам слід додавати до раціону червоне м'ясо, наприклад, запечену яловичину чи печінку, оскільки дефіцит заліза може спричинити випадіння волосся. Перед прийманням вітамінів обов'язково проконсультуйтесь з лікарем, адже надмірне споживання вітамінів може бути шкідливим.
Пам’ятайте: ваше волосся – це частина вашого образу, тому приділіть йому увагу навіть у морозну пору року.