Дослідження тижня: дитячий гумор, спорт і рак, насичені жири і серце, дієта 5:2, сон
- Діти починають розуміти гумор та жартувати набагато раніше, ніж ми думали
- Рухливість зменшує розвиток раку та когнітивних порушень
- Не всі насичені жири шкодять здоров'ю серця
- Результати інтервального голодування 5:2 подібні за ефективністю до традиційної дієти
- Сон впливає на сприйняття віку та самопочуття
Діти починають розуміти гумор та жартувати набагато раніше, ніж ми думали
Опитування батьків дозволило психологам відстежити, як розвивається почуття гумору у дітей, та що для них найсмішніше. Вчені виявили, що деякі форми гумору проявляються навіть до року.
В опитуванні Early Humor Survey (EHS) взяли участь майже 700 батьків з США, Великої Британії та Австралії. Дослідники виявили чітку та постійну вікову закономірність у розвитку гумору, незалежно від національності дитини чи рівня освіти її батьків.
Батьків дітей від 0 до 4 років запитали, чи сміється їхня дитина і чи реагує вона на словесний чи фізичний гумор.
Інші запитання стосувалися певних видів гумору, наприклад: "Чи бачила ваша дитина коли-небудь, щоби хтось так жартував?". До цих категорій гумору входять такі теми: "Висміювання інших" або "Говорити дивні речі/плутати поняття/придумувати нісенітниці", наприклад: "Кішка має п’ять ніг".
Рухливість зменшує розвиток раку та когнітивних порушень
Дослідники стверджують, що фізична рухливість може знизити ризик двох поширених захворювань – раку та хвороби Альцгеймера.
"Якби фізичні вправи можна було розливати в пляшки та продавати у формі пігулок, це були би найпоширеніші ліки у світі з численними перевагами для фізичного та психічного здоров’я", – стверджує Тодд Бакінгем, PhD та фізіолог у Mary Free Bed Sports Rehabilitation & Performance, штат Мічиган, в інтерв'ю для ресурсу Healthline.
Згідно з новим дослідженням, понад 46 000 діагнозів раку можна уникнути за допомогою п’яти годин фізичної активності середньої інтенсивності щотижня.
Не всі насичені жири шкодять здоров'ю серця
Захворювання серця – причина близько 9 млн смертей щороку. Науковці та лікарі наголошують, що цього можна запобігти шляхом зміни поведінки: збільшення фізичної активності, відмова від шкідливих звичок, дотримання здорового харчування.
Одна з поширених рекомендацій щодо зміни раціону – зменшення кількості насичених жирів та збільшення поліненасичених у раціоні.
Проте дослідження вчених з University of Cambridge показало, що слід звертати увагу не лише на кількість насичених жирів у раціоні, але й на їхні джерела.
Учені переглянули дані про харчові звички учасників та врахували різні фактори розвитку серцево-судинних захворювань: вік, стать, рівень фізичної активності, паління чи споживання алкоголю, надмірна вага чи ожиріння.
Результати інтервального голодування 5:2 подібні за ефективністю до традиційної дієти
Однією з найбільш відомих дієт інтервального голодування є план 5:2. Тобто ви їсте, що хочете протягом п'яти днів на тиждень, а два дні споживаєте лише 500 калорій.
У новому дослідженні вчені з Queen Mary University of London заявили, що результати інтервального голодування 5:2 подібні за ефективністю до традиційної дієти. Проте плану 5:2 дотримуватися легше, ніж традиційної дієти.
У дослідженні взяли участь 300 дорослих людей з ожирінням:
- 100 отримали інформацію про традиційну дієту;
- 100 отримали інформацію про інтервальне голодування;
- 100 отримали інформацію про інтервальне голодування разом з 6-тижневою підтримкою.
Дослідники спостерігали за учасниками протягом року, оцінюючи втрату ваги.
Сон впливає на сприйняття віку та самопочуття
Чи відчуваєте ви себе старшим за свої роки, коли вранці встаєте з ліжка? Дослідники University of Exeter стверджують, що причиною такого відчуття може стати неякісний сон.
Окрім того, люди, які погано сплять, більш схильні до проблем зі здоров’ям. Проте вчені запевняють, що лікування проблем зі сном може покращити самопочуття та допоможе позбутися ранкового "відчуття старіння".
У дослідженні взяли участь 4482 людини, які також були учасниками дослідження PROTECT. Його метою було дізнатися, що захищає когнітивне здоров’я людей у процесі дорослішання. Під час PROTECT вчені помітили, що багато людей розповідали про свій сон та самопочуття, пов'язане з ним.
Через ці коментарі вчені вирішили дати учасникам окрему анкету з запитанням про якість сну. В опитуванні також йшлося про негативні зміни пам’яті, енергії, мотивації та активності. Учасники дослідження відповідали на запитання двічі з різницею в рік.
Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин