Розійтися на День святого Валентина чи все ж почекати та святкувати – що кажуть експерти
Терапевтка з Mindpath Health (Техас) Кіана Шелтон стверджує, що саме на День святого Валентина більшість пар розривають стосунки. CNN вирішили запитати експертів з питань стосунків, що краще обрати – розійтися в День закоханих чи почекати деякий час та святкувати.
Розрив перед Днем святого Валентина
Зазвичай розрив не є спонтанним рішення, а навпаки – виваженим, каже докторка Морган Коуп, доцентка кафедри психології Центрального коледжу в Кентуккі. Вона підкреслює, що проведення цього свята з некоханою людиною може бути психологічно важким.
Нині існує тиск на публічні прояви любові, як-от купівля коштовностей, ба навіть обгортання квітів у букетах грошима, щоб конкурувати з іншими парами в соцмережах. Тож очікування дорогих подарунків може змусити переосмислити, чи варто взагалі витрачати свій час і фінанси на нові стосунки й інтрижки.
Тому розрив на День закоханих є своєрідним "звільненням" від необхідності планувати романтичні вечері, що здаються вимушеними та нещирими. "Ви хочете бути щирим та чесним зі своїм партнером, а це означає, що не варто вкладати як емоційний ресурс, так і фінансовий у велике святкування", – розповідає Коуп.
Психологиня радить дати собі принаймні тиждень перед святом на те, щоб розірвати стосунки. Попри те, що розмова може видатися складною, водночас вона може надати час, щоб оговтатися від події та скласти альтернативні плани на свято з друзями чи родиною.
Розрив після Дня святого Валентина
Якщо під час святкування ви все ще сумніваєтеся, чи варто завершити стосунки, Шелтон радить все ж зачекати завершення свята. Оскільки тоді люди мають чітке уявлення про свої емоції, зокрема про те, чи не здійснювався тиск з освідченням у коханні, який є причиною невпевненості у спільному майбутньому.
Зокрема, розрив після свята допомагає уникнути прямої асоціації між святом та розривом. Оскільки людський мозок схильний до створення закономірностей між двома подіями, зауважує американська терапевтка Кіана Шелтон.
Поради — як позбутися почуття провини за розрив стосунків
"Провина – це соціальна емоція, яку ми відчуваємо, коли перебуваємо в оточенні інших людей або думаємо, що інші люди думають про нас", – розповідає Коуп. Водночас докторка наголошує, що, попри біль, варто пам’ятати, що ви досить уважні, оскільки не витратили час партнера, якого вводите в оману, святкуючи День святого Валентина, що може бути підтвердженням міцності стосунків.
Щоб подолати дискомфорт, варто зазначити, що час настав: "Наприклад, я знаю, що скоро День святого Валентина, проте мені важливо розповісти про свої почуття, не відчуваючи тиску з боку людей", – ділиться Шелтон. Вона наголошує, що щире зізнання може викликати безліч емоцій, але використання "я" для висловлення почуттів без пошуку винуватців краще пояснить причину цього рішення.
Також варто звернути увагу на доброту, адже вона може зробити будь-яку складну ситуацію "терпимою". Водночас це жест вдячності за час, проведений разом, коли стосунки були особливими.
"Якщо акцентувати на дискомфорті від розриву, ми відчуваємо сором та провину. Тож якщо зосередитися на користі від отриманих уроків, це допоможе кожному з колишньої пари рухатись далі", – підсумовує Шелтон.