Фото: Depositphotos

У жовтні 2024 року вчені NASA повідомили, що Сонце досягло сонячного максимуму – період підвищеної сонячної активності, частоти сонячних плям. Під час нього зірка випромінює сонячні спалахи, корональні викиди маси (СМЕ), які можуть спровокувати геомагнітні бурі та посилити появи полярного сяйва, пише Live Science.

Як стверджує фізик–дослідник сонячної активності та експерт з північного сяйва Пол Брекке у коментарі для Space.com, сезон полярних сяйв розпочнеться у 2026-2027 роках.

Північне та південне сяйво утворюється, коли заряджені частинки від Сонця досягають атмосфери Землі й спрямовуються до полюсів магнітним полем планети. Під час взаємодії з атмосферою, частинки передають їй енергію, яка змушує атмосферу випромінювати світло.

Як спостерігати за північним сяйвом

Найчастіше це явище можна спостерігати в області навколо магнітного полюса Землі – авроальної зони – так називають місцевість, де сяйво спостерігається найчастіше. Ця зона охоплює північну Фінляндію, Норвегію, Швецію, Ісландію, південь Гренландії, Північну Канаду, Аляску та північ Росії.

Для кращого спостереження варто уникати міського освітлення та перебувати в місцевості з чітким видом на північний горизонт. Також сяйво можуть побачити й пасажири на літаках, що пролітають авроальну зону.