Ілюстративне фото: Freepik

Під час дослідження Waltham Petcare Science Institute, дослідницького центру компанії Mars з’ясувалося, що взаємодія з домашніми тваринами зменшує відчуття самотності й уповільнює когнітивне старіння.

Дані дослідження показали, який вплив мають собаки-терапевти на пацієнтів віком від 59 років, що перебувають у лікарні понад п’ять днів. 20 хвилинні сесії з тваринами протягом трьох днів значно знизили рівень самотності в учасників. Взаємодія з собакою виявилася ефективнішою, ніж догляд чи розмови з людиною.

Найвищі показники зниження рівня самотності зафіксували у власників собак. Тож тварини-терапевти заповнюють емоційну пустку, що виникає, як наслідок відсутності домашніх улюбленців під час госпіталізації. Ба навіть короткі взаємодії з песиками-терапевтами мають вплив, оскільки сприяють фізичному контакту, який відсутній у лікарняних умовах.

Проте результат терапій не довготривалий. Показник самотності через 1 та 6 місяців після завершення сесій не зберігся. Тож, щоб досягти сталого покращення стану, потрібно збільшити кількість і тривалість сесій.

А ось міцний зв’язок із вихованцем уповільнює процес старіння, про це свідчать дані дослідження, в якому взяли участь 214 власників домашніх тварин віком від 50 до 100 років. Згідно з результатами, чим міцніший емоційний зв’язок між людиною та улюбленцем, тим повільніше відбувається фізичний і когнітивний спад. Власники собак продемонстрували повільніше погіршення уваги, одна можуть мати швидший спад у здатності запам’ятовувати. Власники котів показують краще збереження фізактивності.