Розумні собаки мають маленький мозок – дослідження
Ілюстративне фото: Unsplash

Нове дослідження розповідає, які породи собак мають найбільший мозок відносно тіла. Вчені ж кажуть, що великий мозок стосовно тіла у вихованців не обов’язково вказує на їхні розумові здібності. Про це пише Live Science.

Під час досліджень експерти виміряли 1682 черепи дорослих собак зі 172 порід, які представлені в Музеї природознавства в Бельгії. Для того, щоб розрахувати відносний ендокардіальний об’єм собак – обсяг мозку відносно до розміру тіла. Оцінки для 14 поведінкових рис були взяті зі Стандартизованої анкети оцінки поведінки собак (CBARQ), яка оцінює тренованість, поведінку, спрямовану на залучення уваги, агресивність та інші риси.

"Робочі" породи, як сибірська хаскі, яку вивели для виконання складних навичок, мали найменший розмір мозку відносно тіла. А ось породи-компаньйони – чихуахуа, які вивели як домашніх тварин, мали найбільший мозок відповідно до тіла.

Як зазначають, розмір мозку був менший у тих порід, які краще піддаються дресируванню, – ротвейлери, сибірські хаскі, великі піренеї. Заразом вони мають й інший склад внутрішніх тканин мозку, ніж менші собаки. Породи ж з більшим відносним розміром мозку – чихуахуа, померанські шпіци, йоршиковські тер’єри – демонструють вищий рівень страху й агресії, тривоги розлуки та поведінку, що спрямована на пошук уваги.

Попередні ж дослідження встановили, що більший мозок має тенденцію корелювати з вищими шансами на виживання, кращим прийняттям рішень та вищою здатністю обробляти інформацію, тому результати нового дослідження несподівані.

Однак незалежно від співвідношення розміру мозку та тіла песика результати не обов’язково безпосередньо впливають на інтелект вихованця.

Надалі ж команда планує порівняти форму мозку та функції різних порід. Варіації форми неокортексу — частини мозку, що відповідає за функції вищого рівня, — у різних порід собак можуть допомогти зрозуміти їхні органи чуття та функції, важливі для різних типів собак.