Японським старшокласникам не цікаво цілуватися – дослідження
Згідно з даними Японської асоціації статевого виховання, лише кожен п’ятий хлопець у старшій школі (віком від 15 до 18 років. – Ред.) має досвід першого поцілунку. Цей показник є найнижчим від 1974 року, тоді організація вперше провела дослідження сексуальної поведінки серед молоді. Про це пише The Guardian.
У 2023 році асоціація виявила, що дівчата, які знаходяться в тій же віковій категорії, теж обережно ставляться до першого поцілунку: 27% – зізналися, що пережили свій перший поцілунок. У той час як хлопців лише 22% – на 13% і 11,1% менше порівняно зі 2017 роком. Частка старшокласників, які цілувалися, зменшується від 2005 року. Тоді кожен другий заявляв, що мав цей досвід.
Однак з’явилася інша тенденція – мастурбація. Дедалі більше учнів у всіх трьох вікових категорій зазначили, що займаються нею.
Зниження відсотка поцілунків і сексуальних контактів у асоціації пов'язують із пандемією COVID-19. Вона свого часу спричинила закриття шкіл і зменшення перебування в місцях великих скупчень людей.
Як стверджує професор соціології Університету Мусасі Юсуке Хаяші, закриття шкіл та обмеження на особистий контакт під час пандемії сталося в "чутливий час, коли учні молодших і старших класів починають цікавитися своєю сексуальністю".
Також професор пояснив, чому мастурбація набула великої поширеності "це може бути пов’язано зі збільшенням доступу до (сексуальних зображень. – Ред.) у манзі (японські комікси. – Ред.) та інших медіа, а не зміною міжособистісної сексуальної поведінки".
Натомість колумністка й викладачка соціології Тамаки Кавасакі у коментарі для President повідомила, що результати опитування свідчать, що молодь Японії після пандемії "відходить від сексу".
"Це показує, що тенденція полягає у відході від реальної фізичної сексуальної активності навіть у період, коли сексуальна активність є для них природною(...). Натомість вони схильні залишатися вдома і самостійно переглядати сексуальний контент. Якщо підлітки, які представляють майбутнє країни, продовжуватимуть у такому дусі, то важко уявити, як це допоможе покращити рівень народжуваності", — стверджує Тамаки Кавасакі.