Майбутнє дихає у спину: чи зможе українська школа та коли випускати дітей-"восьминогів"
Міжнародна консалтингова компанія McKinsey & Company ще у 2017 році спрогнозувала: у 2030 році від 8% до 9% попиту на робочу силу припадатиме на нові види занять, яких поки не існує. А науковці Деніел та Річард Саскінди у своїй книзі про майбутню зайнятість людей приголомшили, заявивши, що вже за 15 років роботодавцям потрібні будуть так звані "працівники-восьминоги". Вони знатимуть добре кілька мов, програмування, матимуть гарні soft skills та розбиратимуться у вузькоспеціалізованих темах.
Аби підготувати учнів до викликів майбутнього, школи по всьому світу практикують STEAM-підхід. STEAM – це абревіатура, що означає поєднання природничих наук – Science, сучасних технологій – Technology, інженерії – Engineering, мистецтва – Art та математики – Mathematics.
У Китаї ще з 2012 року діє програма, яку називають безперервним курсом ІТ для всіх учнів. В основу навчання вклали 13 пунктів того, що має вміти учень по закінченню навчання: від "візуально визначати основні компоненти комп’ютера" до "встановлювати антивірусне ПЗ". Один із блоків навчання інформатики в китайських школах – розробка алгоритмів і програмування, де родзинка – у практичності.