Фото: Depositphotos

Вареники – традиційна страва для українців. Важко уявити народні свята без вареників на столі. Майже кожну господиню цікавить питання, як приготувати ідеальне тісто для вареників? Адже тісто має бути і пісним, якщо триває піст, і смачним. А найголовніше — тісто має триматися, не розварюватися та не розклеюватися під час варіння вареників. Пропонуємо ідеальний рецепт тіста на воді.

Тісто на вареники без яєць

Інгредієнти для тіста

  • борошно – 400 г
  • сіль – 0,5 ч. л.
  • олія соняшникова – 3 ст. л.
  • вода, окріп – 200 мл

Як приготувати ідеальне тісто для вареників

Для приготування тіста слід брати борошна вдвічі більше, ніж води. Тобто у відношенні ½ – вода/борошно. Воду слід закип’ятити та використовувати для тіста саме окріп.

  1. Просіяти тісто, щоб не було грудочок.
  2. Додати сіль.
  3. Додати окріп і перемішати лопаткою.
  4. Додати в тісто олію.

Це всі інгредієнти. Далі слід ретельно замішати тісто. Коли воно вже не гаряче, можна замішувати руками. Тісто має вимішатися як один суцільний шматок.

Лайфхак
Поки готуються начинки для вареників, тісто слід змастити олією, щоб воно не засихало. Вистачить 0,5 чайної ложки олії.

Рецепт вареників з картоплею

Вареники з картоплею пасують до пісного столу. Це повноцінна страва, яку полюбляють українці й на свята, й на кожен день.

Інгредієнти

  • тісто
  • картопляне пюре
  • мелений чорний перець
  • цибуля – 1-2 шт.

Приготування

  1. Підготоване завчасно тісто слід поділити на три частини.
  2. Розкачати окремо кожну частину.
  3. Вирізати кружечки для вареників слід приблизно діаметром 7-8 см. Для цього використовують спеціальну форму або навіть склянку.
  4. Залишки після вирізання кружечків слід знову стягнути в один шматочок і ще раз розкачати, так вареників вийде більше. На 400 г борошна виходить близько 50 вареників.
  5. На пательні трохи підсмажити дрібно порізану цибулю.
  6. Зварити картоплю та зробити з неї пюре.
  7. До картопляного пюре додати цибулю та мелений чорний перець. Ретельно перемішати.
  8. Далі слід обережно ліпити вареники. На один кружечок тіста викладати 1 чайну ложку картопляної начинки та ретельно склеювати краї вареника.
  9. Підготовані вареники викладати на поверхню, посипану борошном.
  10. Перед тим як варити вареники, слід підготувати цибулю для заправки готових вареників. Для цього підсмажити дрібно порізану цибулю до золотавого кольору.
Фото: Depositphotos

Вареники з капустою

Вареники з капустою можна їсти в піст, у Святвечір та перед Великоднем, так само як і вареники з картоплею.

Інгредієнти

  • квашена капуста
  • цибуля — 4-5 шт.
  • сіль та перець

Приготування начинки на вареники з капустою

  1. Слід проварити квашену капусту протягом 60-90 хвилин.
  2. Подрібнену цибулю підсмажити на пательні. Одну третю частину забрати з пательні для заправки вже готових вареників. А до іншої додати квашену капусту.
  3. Підсолити, поперчити та протушкувати на маленькому вогні протягом 30 хвилин, помішуючи лопаткою.
  4. Ліпити вареники слід з охолодженої капусти.
  5. Варити так само, як і вареники з картоплею, протягом трьох хвилин після підняття вареників на поверхню води.

Заправити вареники підсмаженою цибулькою, перемішати, підкидаючи, і можна подавати на стіл.

Фото: Depositphotos

Вареники з сиром

Страва не пісна, її готують на саме Різдво та інші свята. Особливою ця страва є на Масницю. В наших українських традиціях саме вареники з сиром готувалися до цього свята. В період Масниці слід їсти багато сиру.

Інгредієнти для начинки

  • 500 г домашнього сиру
  • 1 яйце
  • 2 ст. л. цукру

Приготування

До сиру вбити яйце, додати цукор і перемішати виделкою. Для оригінального смаку можна додати до сиру мак. Для цього перетерти 5 столових ложок маку з 1 ложкою цукру в блендері.

Ліпити й варити вареники так само, як в попередніх рецептах. Готові вареники можна заправити вершковим маслом, сметаною або згущенкою.

Фото: Depositphotos

Вареники з вишнями

Така страва – традиційний український десерт. Готуються просто. На кружечки тіста спершу покласти 1/3 чайної ложечки цукру, далі викладаються вишні — можна з кісточкою, можна і без. Варити вареники так само. Викладати у миску зі шматочком вершкового масла. Заправляти найкраще сметаною.

Скільки варити вареники: універсальна порада

Вареники слід обережно покласти в каструлю, де щойно закипіла вода. Одразу перемішати, щоб вони не склеїлися. Наповнювати каструлю до верху не слід, краще лишити вареникам більше місця. Слід почекати, щоб вареники сплили уверх. І тоді ще проварити 3 хвилини. Якщо ж тісто було більш товстим, тоді можна 4-5 хвилин.

Виймати вареники слід в друшляк, щоб стікала вода. А потім перекласти в миску. Додати до вареників заправку з цибулі й вправними рухами, трохи підкидаючи вареники в мисці, перемішати їх з цибулею. Але обережно, щоб вареники не повилітали з миски.