Доктор Стрендж у мультивсесвіті божевілля: 7 причин подивитися найкасовіший фільм року
- Фірмовий стиль від режисера Сема Реймі
- Сюжет – не заплутайся та надихайся
- Акторська гра – то чий сольник?
- Камео як подарунок фанатам
- Графіка: як вони все це вигадують?
- Музика – перевірена класика та вражаючий Ельфман
- Сцени після титрів
- Порада від редакції:
- Вам може сподобатися, якщо:
- Вам не сподобається, якщо:
І це попри те, що його показують мовою оригіналу з українськими субтитрами.
У травні українські кінотеатри зазначали, що сподіваються, що фільм про Доктора Стренджа покращить показники відвідуваності. І не схибили.
Хоча статистиці і далеко до кількості відвідувачів, які були до 24 лютого, але позитивні зміні є.
Це підтверджують в особистій розмові і дистриб’юторі журналістам LIGA.Life. Проте перші дані щодо прибутку стануть відомі в понеділок.
LIGA.Life вже подивилася фільм і готова поділитися враженнями. Традиційно – без спойлерів, але трошки привідкривши завісу.
ДОВІДКА.
У головних ролях: Бенедикт Камбербетч, Елізабет Олсен, Чиветел Еджіофор, Бенедикт Вонґ.
Сюжет: Дівчинка Америка Чавез прибуває у світ Доктора Стренджа і просить допомоги. За її словами, між світами утворюються розриви, бо за нею полює чудовисько, яке хоче відібрати собі її силу. Боротися самостійно Стрендж не зможе, тому звертається по допомогу до Багряної відьми, у якої – зовсім інші плани.
Бюджет: $200 000 000
Касові збори: $913 652 914 (на 10.06.2022 це найкращий показник року)
Фірмовий стиль від режисера Сема Реймі
Режисер Сем Реймі, найбільше відомий своєю роботою в "Зловісних мерцях" та трилогії про Людину-Павука, не змінив свої вподобання і створив хорор із другої частини "Доктора Стренджа".
Скримери (страшні кадри, які з'являються раптово), незвичайні монтажі, бачення від першої особи, креативні ракурси – фільм про Стренджа зовсім інший у порівнянні з минулими історіями з кіновсесвіту Марвел.
Додайте до цього традиційну марвелівську формулу "перенародження" героя, фірмовий гумор і божевільну графіку, і вийде смачно, стильно і по-новому.
Сюжет – не заплутайся та надихайся
"Доктор Стрендж у мультивсесвіті божевілля" знову показує, що кіностудія Марвел постійно шукає щось нове. Після не надто схвальних відгуків і від критиків, і від глядачів щодо сольних фільмів у 2021 році, студії вдалося підкорити різножанровими серіалами.
Ви – фанат ситкомів минулих десятиліть? Дивіться "ВандуВіжен". Сумували за супергеройським екшном? "Сокіл та Зимовий Солдат" до вашої уваги. Вимагаєте щось нестандартне? "Локі" не залишить вас байдужими. Зимові свята та новорічна атмосфера? Вмикайте "Соколине Око". Хочете, щоби ваш мозок вибухнув від чогось психоделічного? Привіт від "Місячного лицаря". Вважаєте, що все це було для діточок, – ловіть горор.
Читайте також: Хронологія Марвел: в якій послідовності дивитися всі фільми. Список і пояснення
За сюжетом, увесь наш світ – це сотні інших реальностей. Коли ви бачите щось уві сні, це вам не наснилося. Це дійсно відбувається з вами, але в іншій реальності.
Щоби не спойлерити, назвемо лише головні перевагу та недолік сюжету.
Недолік. Хочеться ще більше різноманітних всесвітів. Трьох-п'яти замало. З іншого боку – динамічності вистачає і ви не встигаєте проаналізувати, чим цей всесвіт гірший чи кращий за звичайну версію.
Перевага. Діалоги та монологи. Нарешті! Менше води, більше сенсу. Ви слухаєте Стренджа чи Ванду і розумієте їхній біль, відчуваєте, чому вони так налаштовані. Ви не потрапляєте до логічного тупика і не запитуєте – що це було? Є взаємодія героїв не лише завдяки графіці чи боям, але й через діалоги.
Акторська гра – то чий сольник?
Другий сольник "Доктора Стренджа" нагадує ситуацію з Капітаном Америкою. Коли у фільмі "Протистояння" було не зрозуміло: це третя частина про Стіва Роджерса чи четверта про Тоні Старка?
Багряної відьми надто багато у фільмі про Стренджа. Але, враховуючи вдалу гру Елізабет Олсен, згадується мем про котика – "най буде". Тут і лють від Багрової відьми, і переляк від Ванди, і материнські сльози, і супергеройське "я зможу", і людське "я хочу бути щасливою".
Бенедикта Камбербетча багато не буває. У фільмі з одного боку не вистачає яскравої гри актора – шалених емоцій, постійних приколів, гучного "я". З іншого – це вже не перша ситуація, де цікавість Стренджа призводить до чергового колапсу. І тепер він у пошуках головної відповіді – чому все так відбувається? З кожним кроком до правильної відповіді Стрендж стає дедалі спокійнішим, мовчазним і в деякому сенсі розгубленим. Камбербетч грає кілька версій себе – і в кожній йому вдається показати необхідний надрив.
За сюжетом, в оригінальному всесвіті у Стренджа – чергова "дитина" під контролем. От не щастить йому: як не Пітер Паркер, так Америка. І знову ми бачимо, що кудись зникає самовпевнений та самозакоханий колишній нейрохірург, а з'являється співчуття, підтримка і наставництво.
У Бенедикта Камбербетча вийшов хороший тандем із "новачком" кіновсесвіту Марвел – Сочіл Гомез. Вона грає Америку Чавез – дівчину зі здібностями подорожувати мультивсесвітом. Непомітна, "сіренька", залякана... А яким має бути підліток, який біжить із іншої реальності від божевільного чудовиська? Проте коли треба, вона знаходить у собі і сміливість, і сили.
Камео як подарунок фанатам
Появи відомих акторів чи знайомих героїв – це більше повага до фанатського сектору.
Глядачі навряд чи так бурхливо реагуватимуть на появу ілюмінатів, як раділи спільній битві "трьох павучків" у фільмі "Людина-павук: Додому шляху нема".
Ілюмінатами називають таємне суспільство супергероїв, яке негласно контролює світ і знає про все, що відбувається у мультивсесвіті. Але вибір "сірих кардиналів" може сподобатися не всім.
Графіка: як вони все це вигадують?
Здавалося, після минулих битв Стренджа важко уявити, що можливо вигадати щось нове в "локаціях", коли паморочилась голова від "дзеркального виміру" у останньому фільмі про Павучка? Але їм вдалося.
Різнобарв'я кольорів, текстури, стилізації вражають.
Музика – перевірена класика та вражаючий Ельфман
З першого фільму Стівен Стрендж заявив про себе як меломан, який знається на будь-якій музиці і з легкістю вгадає виконавця та рік випуску.
Тому не дивно, що у фільмі поєднані і різні жанри, і епохи, коли ці композиції лунали. Тут і Бах, і Бетховен, і треки з інших кінокоміксів, і поверенння до першої частини про Стренджа, і джаз, і оригінальні саундтреки від Денні Ельфмана, який вже не вперше вражає композиторським талантом.
Сцени після титрів
- Так, будуть дві сцени.
- Так, з'явиться новий герой, і це буде анонс чогось новенького і невідомого.
- Ні. Немає прив'язки до Тора, прем'єру якого очікуємо у липні.
Порада від редакції:
- Перші ніж іти в кіно, подивіться серіали "ВандаВіжен" та "Локі". Сценаристи забули пояснити, чому Ванда хоче до своїх дітей, за що на неї усі ображаються і чому ставляться як до божевільної. У серіалі – усі відповіді. А "Локі" – пояснення, що називається мультивсесвітом, та чому існує купу версій однієї людини. І так, у розривах між світами / реальностями винен не Пітер Паркер та закляття. Головна причина названа саме в серіалі про Локі.
- Врахуйте, що фільм показують в оригіналі з українськими субтитрами.
Вам може сподобатися, якщо:
- Ви – фанат кіновсесвіту Марвел або любите Бенедикта Камбербетча та Елізабет Олсен. Цей фільм не гірший за минулі пригоди Доктора Стренджа та Ванди.
- Прихильник творчості режисера Сема Реймі.
- Ви любите поєднання різних жанрів у фільмах – наприклад, горору, екшенів і фантастики.
- Спецефекти і психологія – те, що ви любите у фільмах найбільше.
Вам не сподобається, якщо:
- Ви сподіваєтеся побачити легкий фільм про мандри у світах з постійними жартами і happy-end.
- Ви – прихильник справжніх горорів, які мають бути зняті як за "шпаргалкою". Максимально страшно, багато крові і головне – усе непередбачувано.