Зміст:
  1. 1. Шанувальникам термальних джерел
  2. 2. Шанувальникам чистої природи
  3. 3. Шанувальникам історії та пива
  4. 4. Шанувальникам музичних фестивалів
  5. 5. Шанувальникам середньовічних замків і фортець

Після повномасштабного вторгнення Росії Чехія дала прихисток майже 400 000 українців. Віддячити країні можемо зокрема через туризм. Більшості чоловіків України наразі ця опція закрита, але можуть поїхати жінки з дітьми, чи компанія подруг.

LIGA.Life зібрала 5 локацій для відпочинку у країні. Прага  – стартова точка будь-якої подорожі

Літня Прага – Фото/visitczechrepublic.com

У Празі липень та серпень – найспекотніші місяці, за даними visitczechrepublic.com. Для комфортного відпочинку можна вписати у маршрут відкриті басейни та водойми. У Празі можна освіжитися в популярних місцях, таких як: 

А далі – вирушайте, куди вам до вподоби. 

1. Шанувальникам термальних джерел

Локація: місто Karlovy Vary (Карлові вари).

Як дістатися: потягом Прага – Карлові Вари від головного вокзалу, час у дорозі 3:20 год. За даними місцевого залізничного перевізника cd.cz, наприклад, квиток на 11.07 коштуватиме близько $9.

Також можна скористатися машиною чи автобусом. Пряме сполучення від празького автовокзалу "Флоренц" майже щогодини, час у дорозі близько 2:15 год. Квитки на автобус можна знайти на сайті regiojet.cz. Наприклад, квиток на 11.07 Прага-Карлові Вари коштуватиме від $8. 

Карлові вари – Фото/depositphotos.com

Ціни на житло (11.07-12.07, 1 дорослий): 

  • Booking.com – готелі від 30 євро;

  • Airbnb – від 26 євро (окрема кімната).

Що подивитися

Мінеральні джерела – головне багатство Карлових Вар. На території міста розташовано 15 джерел, які різняться за температурою і вмістом CO2. Джерела розміщені в колонадах.  

Символ курорту – джерело "Вржидло", що б'є на висоту до 12 м. Температура води становить понад 72°C,  він є найгарячішим джерелом у Чехії. 

Карлові вари, колонада – Фото/depositphotos.com
  • Сім колонад – де згруповані джерела;

  • Карловарський музей – експозиція присвячена природі та історії Карлових Вар, яка починається біля джерела "Вржидло", де в 1350 році король Карл IV спробував воду і вирішив заснувати курорт;

  • Музей воскових фігур – експозиція складається з фігур видатних гостей Карлових Вар, відомих королівських родин, президентів, політиків, генералів;

  • Музей скла Мозер - екскурсія понад півторавіковою історією склозаводу.

Радимо також скуштувати традиційні та популярні карловарські вафлі. Додаткову інформацію шукайте на сайті міста: www.karlovyvary.cz.

2. Шанувальникам чистої природи

Локація: селище Hrensko (Грженсько). 

Як дістатися: потягом із головного вокзалу Прага – Дечин, час у дорозі 01:45 год. За даними місцевого залізничного перевізника cd.cz, наприклад, квиток на 11.07 коштуватиме $7.

Далі потрібно зробити пересадку, доїхати автобусом (маршрут U28 від німецького перевізника deutsche bahn DB) до зупинки Грженсько. Це кінцевий пункт. За даними агрегатора rome2rio, автобусом їхати близько 20 хв (близько $4). 

Грженсько – Фото/visitczechrepublic.com

Ціна на житло (11.07-12.07, 1 дорослий):

  • Booking.com – готелі від $40;

  • Airbnb – від 26 євро (окрема кімната).

Що подивитися:

Скелясті стіни, густі ліси та довгі мальовничі долини в національному парку "Чеська Швейцарія". Це частина Ельбського Піщаникового гірського масиву. Територія парку на 97% вкрита лісами. 

Чеська Швейцарія – Фото/visitczechrepublic.com

Розташування на кордоні з Німеччиною зумовлює її сусідство із національним парком Саксонська Швейцарія. 

  • Правчицька брама – вважається найяскравішою пам'яткою Чеської Швейцарії. Це найбільша скельна арка в Європі: 16 м заввишки, 27 – завширшки.

Правчицька брама – Фото/visitczechrepublic.com
Довідково:  Про казкову атмосферу цих місць свідчить факт, що саме тут данський казкар Ганс Крістіан Андерсен написав частину "Снігової королеви". Зачарувала Правчицька брама і діячів Голлівуду, які зняли тут кілька епізодів кінокартини "Хроніки Нарнії".
  • Замок "Соколине гніздо" біля Правчицької брами. Збудований та оформлений у традиційному альпійському стилі. Колишня резиденція князів, які колись правили місцевими землями.

  • Пройтися стежкою Габріеля – це традиційна прогулянкова стежка, яка веде через найкрасивіші куточки Чеської Швейцарії. Або орендувати велосипед.

Додаткову інформацію про варіанти проживання, харчування, екскурсії та активності шукайте на сайтах:

Інші цікаві локації для відпочинку на природі: Адршпацько-теплицькі скелі, Національний парк Шумава, Біосферний заповідник Палава.

3. Шанувальникам історії та пива

Локація: місто Plzeň (Пльзень). 

Як дістатися: За даними агрегатора Omio, найдешевший варіант – автобусом від перевізника regiojet.cz за $5 (година дороги).

Ціна на житло (11.07-12.07, 1 дорослий): 

  • Booking.com – готелі від $45;

  • Airbnb – від $21 (окрема кімната).

Пльзень – Фото/visitplzen.eu

Що подивитися:

Пльзень – промисловий та пивоварний центр Західної Чехії. Пиво пльзнерського типу світле, низового бродіння, і вариться за рецептурою, що виникла саме в Пльзені в 19 столітті.

  • У Зальцманів – найстаріший паб у Пльзені, працює з 1637 року. Можете насолодитися пльзеньським пивом та традиційними чеськими стравами;

  • Кафедральний собор св. Варфоломія – найвища храмова вежа Чеської Республіки;

  • Музей пивоваріння – розташований в історичному центрі, в оригінальній будівлі броварні 15 століття. У ньому розповідається історія виробництва та вживання пива з давніх часів до наших днів;

  • Пльзеньське підземелля – лабіринт коридорів, підвалів та колодязів під тротуарами міста Пльзень, яке будували з XIV ст.

Пивоварний центр Західної Чехії – Фото/visitplzen.eu

Додаткову інформацію шукайте на сайті міста: https://www.visitplzen.eu/

Якщо подобається гуляти історичним містом, дивитися на архітектуру, ходити в музеї, відвідайте інші цікаві міста Чехії: Кутна Гора, Брно, Телч, Літомишль та Мікулов.

4. Шанувальникам музичних фестивалів

Локація: місто Český Krumlov (Чеський-Крумлов). 

Як дістатися: автобусом від перевізника regiojet.cz за $10 (близько 3 годин дороги). Потягом, за даними місцевого залізничного перевізника cd.cz, наприклад, квиток на 11.07 коштуватиме близько $12.

Ціна на житло (11.07-12.07, 1 дорослий): 

  • Booking.com – хостели від $18, готелі від $50; 

  • Airbnb – від $30 (окрема кімната).

Чеський-Крумлов – Фото/visitczechrepublic.com

Що подивитися

Кульмінацією сезону щорічно є Міжнародний музичний фестиваль "Чеський – Крумлов" – багатожанрове музичне шоу, від класичної музики та опери до мюзиклів, джазу, світової музики.

Концерти відбуваються в інтер'єрах та екстер'єрах Крумлівського замку, у садах пивоварні та інших репрезентативних місцях міста. Цьогоріч фестиваль проходитиме з 15 липня до 6 серпня. 

Зауважимо, що історичний центр міста Чеський-Крумлов включений до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО поряд із історичними центрами таких чеських міст як Прага та Тельч.

  • Ческі-Крумлівський град - архітектурна перлина. Другий за величиною замок в країні після Празького Града;

  • Прогулянка замковим садом - каскадний фонтан, французькі клумби та літня вілла у стилі рококо може стати приємним завершенням екскурсії територією замку. Сад величезний, якщо пройти його до кінця, натрапите на ставок, на поверхні якого можна спостерігати за рибками та водоплавними птахами;

  • Церква святого Віта – готична будівля, створена в період 1407-1439 років на фундаменті ще більш старої будівлі. Використовується для церковних церемоній, інколи тут проводять концерти класичної музики;

  • Музей Фотоательє Зайделя 1905 року — унікальна пам'ятка історії фотографії. Фотостудія розповідає про витоки професійної фотографії та місцевих майстрів цього ремесла.

Чеський-Крумлов – Фото/visitczechrepublic.com

Детальну інформацію шукайте на сайті міста: https://www.ckrumlov.info/cz/cesky-krumlov/

Інші локації, щоб відвідати влітку фестиваль у Чехії: м. Прага – фестиваль "Літні урочистості старовинної музики" з 19.07. до 04.08; м. Прага – фестиваль цирку і театру "Літня Летна", цьогоріч з 11 до 31 серпня.

5. Шанувальникам середньовічних замків і фортець

Локація: містечко Karlštejn (Карлштейн). 

Як дістатися: потягом пряме сполучення з головного вокзалу Прага-Карлштейн, час у дорозі 40 хв. За даними місцевого залізничного перевізника cd.cz, наприклад, квиток на 11.07 коштуватиме близько $3.

Ціна на житло (11.07-12.07, 1 дорослий): 

  • Booking.com – готелі від $50; 

  • Airbnb – квартира від $80.

Що подивитися

Замок Карлштейн займає серед чеських замків виняткове становище. Побудований у 1365 році чеським королем та римським імператором Карлом IV, був королівською резиденцією. Тут зберігали коронаційні регалії та колекцію реліквій короля Карла. Наразі це культурна і архітектурна пам’ятка національного значення.  

Замок Карлштейн – Фото/visitczechrepublic.com

Крім оздоблення, серед інших замків його виділяє розташування окремих частин будівлі залежно від важливості.

Найнижче розташовані будинки з великим внутрішнім двором, бургграфством і воротами, до яких веде дорога. Тут також є оригінальний 80-метровий колодязь, в якому підйом води забезпечувався за допомогою колеса, яке обертали люди. Над всім цим – королівський палац зі спальнями короля та його двору. Ще вище – Маріанська вежа з костелом Діви Марії, а на самому верху – Велика башта з капелою святого Хреста, в якій і зберігали королівські реліквії.

Деталі шукайте на офіційному сайті замку: www.hrad-karlstejn.cz/en

Інші цікаві міста для екскурсій видатними чеськими замками: Замок Глубока-над-Влтавой – неоготичний Замок Ледніце в Південній Моравії, Замок Червена Лгота.

Довідково: Найпопулярнішу різдвяну чеську казку "Три горішки для попелюшки" знімали в готичному замку на воді у місті Швігов.