На Netflix вийшов новий серіал "Пісочний чоловік" з українським дубляжем: чому слід подивитися
І одразу дві хороші новини: серіал з українським дубляжем, персонаж недарма чекав своєї екранізації 33 роки. Розповідаємо, чому його варто подивитися, а кому краще не починати.
Про що серіал
100 років Морфей, він же Король Снів, він же Пісочний чоловік і він же Мрія, був у полоні окультиста. За цей час "сонна хвороба" вразила мільйони людей. Людський світ став змінюватися, його все більше поглинає темрява. Морфею вдається вирватися з кайданів, але він мусить повернути сили, відновити свій світ і вплив на людей, а головне – помститися ворогам. Проте поки Короля Снів не було, у декого з його підопічних з’явилися нові бажання – не підкорюватися Морфею, а володарювати.
Читайте також: Дім дракона, Жінка-Галк – 20 прем'єр серпня на Netflix, Disney+ та HBO
Увага, трохи спойлерів. Ледь не кожен епізод має свою швидкість подій. Десь усе відбувається досить швидко і зазвичай це пов'язано з кривавими сценами. Саме багато сцен за короткий проміжок часу настільки вражає, що, здається, ви навіть припиняєте дихати. Настільки моторошно. Є ж епізоди, наприклад – знайомство зі Смертю, де все відбувається повільно, змушуючи замислитися про ціну життя.
Адаптація
Якщо ви – фанат героїв із коміксів і в курсі про роботу Ніла Ґеймана 1989 року, то не будете розчаровані адаптацією. Сюжет серіалу закрутили навколо перших однойменних коміксів. Серіальна адаптація близька до оригіналу. Єдине – деяким героям змінили стать і колір шкіри. Але це не впливає на сюжетну лінію.
Якщо з Морфеєм і його світом ви знайомитеся вперше завдяки серіалу Netflix, іноді можуть з'являтися "сюжетні ями". Але в наступних серіях ви отримаєте відповіді.
Попри те, що про адаптацію "Пісочного чоловіка" Ніла Ґеймана говорили ще у 1990-х роках, а останнім часом фільми за коміксами клепають десятками на рік, історія Морфея чекала своєї екранізації 33 роки. Пропозиції автору від режисерів надходили, але він відмовляв.
Головна причина – Ґейман розумів, що показати увесь світ "Пісочного чоловіка" у двогодинному фільмі нереально, а "аби було" він не хотів. Нарешті пропозиція від Netflix його зацікавила. Йому як автору дали всі карти в руки – робіть, що хочете. І результат вартий уваги.
Зірковий акторський склад
У першій серії Морфей нагадує Беллу з "Сутінок" – жодної емоції та реакції. Так і хочеться запитати – хто такий Том Старрідж і чому його взяли на цю роль? Але ні. Чим довше ви дивитися цей серіал, тим більше розумієте, що Том Старрідж і Пісочний чоловік – ідеальне рішення.
Старріджу вдається мати одночасно вигляд старого й молодого, недосвідченого й мудрого, побитого життям.
Упродовж 10 епізодів Морфей змінюється. Він виявляється більш наближеним до людського життя, ніж йому здається. І як тільки він починає це розуміти, він по-іншому реагує на все навколо. Тут і усмішка, і сльози, і відчай, і бажання врятувати – повна палітра емоцій.
А тепер – до інших героїв. Спробуємо без спойлерів, тому коротко і не про всіх.
Мейсон Александер Парк з'являється усього в кількох сценах у ролі Бажання, але він настільки органічний в цій ролі, що вже чекаєте на другий сезон і його чергові підступні плани. І, судячи з сюжету, головна битва ще попереду.
Гвендолін Крісті вражає в образі Люцифера. Сильна, витончена, мудра, хитра. Її персонаж одночасно заворожує і викликає огиду.
Кірбі Гауелл-Батист у ролі Смерті люб'язно проводжає людей в їхню останню дорогу. І це ледь не наймиліший епізод серіалу.
Вів’єн Ачеампонг можна поаплодувати за серйозність і стриманість. Бо іноді з'являлося бажання жбурнути книгою у Морфея, а вона навіть оком не вела на його витівки.
Бойд Голбрук – прекрасний і хай поки залишиться таємницею чому. Саме щодо його героя Корінфіана було найбільше побоювань у прихильників коміксів "Пісочний чоловік". Дарма хвилювалися.
Девід Тьюліс у ролі божевільного вченого-мораліста – електричний струм від кожного його рішення. Навіть коли він просто їсть морозиво, відчуваєте його токсичність, біль і психопатичне бажання змінити світ.
Кіо Ра не загубилася на фоні досвідченого акторського складу і впевнено зіграла персонажа, який випадково стає важливим у світі Морфея.
Атмосфера світів – зелені екрани в допомогу
Стрічку знімали за допомогою зелених екранів, а потім команда промальовувала графіку. Ми вже розповідали, що деякі фільми 2022 року знімали більш сучасними техніками – наприклад, "Тор: Любов і грім" за допомогою "The Volume" чи "Топ Ґан: Меверік" – майже повністю відмовившись від зелених екранів.
У випадку з "Пісочним чоловіком" у деяких моментах відчутно, що це графіка, але все одно кінострічка візуально приголомшлива.
Тут і різьблені мости й водоспади, і стіни з людськими тілами в пеклі, і божевільні істоти, і горгулії, що заворожують.
Такі візуальні ефекти, непередбачувані костюмерні рішення та захопливе музичне оформлення створює світ, що поглинає глядача.
Моральні цінності й нагадування про мету існування
У найважчі часи Морфей знаходить відповіді на питання, чому після 100 років людство змінилося і чи можливо його повернути у стан, яким воно було раніше. Саме тому Пісочний чоловік як гід веде глядача Явосвітом (так називають реальний світ) до світлих рішень.
Роздуми про важливість мріяти, про вдячність за життя, про правду тощо – мотиваційні та чіпляють. Тим більше, коли зараз через повномасштабне вторгнення Росії українці часто заплутуються у своїх відчуттях і розумінні, що робити далі.
10 серій на одному диханні
Серіал триває майже 10 год. Ставте собі таймер, домовтеся з рідними, щоб вони вас забрали погуляти через кілька годин – усе, що завгодно. Бо серіал заворожує.
Попри те, що кожен епізод – окрема розповідь про кількох героїв з оточення Морфея – через увесь сезон тягнеться сюжетна лінія головних героїв і саме вона не дозволяє взяти й вимкнути серіал. Хочеться додивитися до кінця і зрозуміти, хто ж все ж таки залишиться головним.
Кому сподобається
Усім, для кого комікси – не тільки про людей з надможливостями, які рятують світ.
Фанатам DC. Нарешті цікавий ляпас іншим комікс-кіностудіям. Окрім того, знайдете уже знайомі імена з кіновсесвіту DC, а також ті, які скоріш за все, є привітом для наступних проєктів компанії.
Не тільки тим, хто любить комікси. Кожен зможе знайти щось собі цікаве – від атмосфери до мотиваційних звернень.
Кому не сподобається
Якщо ви не дивитеся фільми, де є жорстокі сцени, або від побаченої крові непритомнієте. Тут є сцени, коли надто огидно від убивств.
Якщо ви проти показів сексуальних сцен. Навіть не вмикайте.
Якщо шукаєте щось смішне і легке для перегляду у вихідні. Тут гумор є, але він більше філософський.