"Пофарбоване пташеня" виходить в прокат. 7 цікавих фактів про частково український фільм
- В основі фільму – скандальна книга "Розфарбований птах"
- Це перший фільм, у якому основна мова діалогів – "міжслов’янська"
- Фільм зняли на чорно-білу плівку
- Робота Вацлава Марула над стрічкою склала близько 10 років
- Серед акторів фільму – зірки фільмів Тарантіно, Скорсезе та фон Трієра
- Пофарбоване пташеня – частково український фільм
- Фестивальна історія та нагороди
В основі фільму – скандальна книга "Розфарбований птах"
За сюжетом, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів в сільську місцевість десь у Східній Європі. Хлопчик змушений вирушити у подорож диким і ворожим світом, який керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.
Стрічка Вацлава Марула має літературне першоджерело – відомий роман польсько-американського письменника Єжи Косинського, перекладений понад 30-ма мовами.
Книга частково автобіографічна: зокрема, письменник, як і герой книги, також походив із єврейської сім’ї, а під час війни переховувався в польській родині.
"Розфарбований птах" вважається однією з найжорстокіших книг сучасності.
Це перший фільм, у якому основна мова діалогів – "міжслов’янська"
Незважаючи на міжнародний акторський склад стрічки, режисер Вацлав Марул не хотів знімати англійською, адже це, на його думку, зруйнувало б автентичність стрічки.
До того ж, ні в книзі, ні в фільмі не вказується конкретне місце подій – відомо лише, що все відбувається десь у Східній Європі. Саме тому вирішили, що основною мовою для діалогів буде "міжслов’янська" – своєрідне есперанто для слов’ян.
Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин
Фільм зняли на чорно-білу плівку
Результат, отриманий після спроб знімати на цифрову камеру, не влаштовував творців фільму – на їхню думку, сприйняття фільму спотворювалось.
Знімати вирішили на чорно-білу 35-міліметрову плівку в форматі CinemaScope – це широкоекранна система, яка в кінематографі широко не використовується з 1967 року.
Робота Вацлава Марула над стрічкою склала близько 10 років
На отримання права на екранізацію пішло 2 роки зусиль – перш за все складнощі були пов’язані з пошуком правовласника на екранізацію після самогубства автора книги в 1991 році та смерті його другої дружини.
3 роки писали сценарій. За цей час змінилося 17 його версій. 4 роки шукали фінансування. Ще 16 місяців відбувалися зйомки.
Серед акторів фільму – зірки фільмів Тарантіно, Скорсезе та фон Трієра
Роль нацистського офіцера виконує Стеллан Скашгорд, який знімався в 5-ти фільмах Ларса фон Трієра, серед яких "Доґвілль" та "Німфоманка". Також він відомий глядачам серіалу "Чорнобиль".
Священника грає Гарві Кейтель, відомий з тарантінівських "Скажених псів" та "Кримінального чтива" та стрічок Мартіна Скорсезе (зіграв у 6-ти: зокрема в "Таксисті" та "Ірландці").
Роль мельника дісталась ще одному улюбленому актору фон Трієра – Удо Кіру (знявся в 11-ти фільмах культового режисера, зокрема й у "Меланхолії" та "Німфоманці").
Підписуйтесь на LIGA.Life в Instagram: тільки корисна інформація для українських родин
Пофарбоване пташеня – частково український фільм
У 2016 році стрічка виграла 9-й пітчинг Держкіно та отримала 9,5 млн грн державної підтримки.
Також в Україні відбувалися зйомки – зокрема в селі Сваловичі на Волині.
Поряд зі світовими зірками зіграли українські актори Алла Соколова, Ніна Шуневич і Остап Дзядек, а місцеві мешканці знімались у масових сценах.
Фестивальна історія та нагороди
Фільм був представлений на 6 кінофестивалях класу А: в Торонто, Венеції, Токіо, Талліні, Каїрі та Гоа.
Потрапив до шорт-листа премії "Оскар" 2020 року.
Стрічка отримала 10 нагород від Чеської кіноакадемії, а нещодавно була номінована й на премію Європейської кіноакадемії як "Найкращий європейський фільм".
Лауреатів цієї нагороди оголосять 12 грудня – саме в час прокату фільму в Україні.