"Пофарбоване пташеня" виходить в прокат. 7 цікавих фактів про частково український фільм
Пофарбоване пташеня. Фото з сайту telekritika.ua

В основі фільму – скандальна книга "Розфарбований птах"

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

За сюжетом, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів в сільську місцевість десь у Східній Європі. Хлопчик змушений вирушити у подорож диким і ворожим світом, який керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Стрічка Вацлава Марула має літературне першоджерело – відомий роман польсько-американського письменника Єжи Косинського, перекладений понад 30-ма мовами.

Книга частково автобіографічна: зокрема, письменник, як і герой книги, також походив із єврейської сім’ї, а під час війни переховувався в польській родині.

"Розфарбований птах" вважається однією з найжорстокіших книг сучасності.

Це перший фільм, у якому основна мова діалогів – "міжслов’янська"

Незважаючи на міжнародний акторський склад стрічки, режисер Вацлав Марул не хотів знімати англійською, адже це, на його думку, зруйнувало б автентичність стрічки.

До того ж, ні в книзі, ні в фільмі не вказується конкретне місце подій – відомо лише, що все відбувається десь у Східній Європі. Саме тому вирішили, що основною мовою для діалогів буде "міжслов’янська" – своєрідне есперанто для слов’ян.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

Фільм зняли на чорно-білу плівку

Результат, отриманий після спроб знімати на цифрову камеру, не влаштовував творців фільму – на їхню думку, сприйняття фільму спотворювалось.

Знімати вирішили на чорно-білу 35-міліметрову плівку в форматі CinemaScope – це широкоекранна система, яка в кінематографі широко не використовується з 1967 року.

Робота Вацлава Марула над стрічкою склала близько 10 років

На отримання права на екранізацію пішло 2 роки зусиль – перш за все складнощі були пов’язані з пошуком правовласника на екранізацію після самогубства автора книги в 1991 році та смерті його другої дружини.

3 роки писали сценарій. За цей час змінилося 17 його версій. 4 роки шукали фінансування. Ще 16 місяців відбувалися зйомки.

Серед акторів фільму – зірки фільмів Тарантіно, Скорсезе та фон Трієра

Роль нацистського офіцера виконує Стеллан Скашгорд, який знімався в 5-ти фільмах Ларса фон Трієра, серед яких "Доґвілль" та "Німфоманка".  Також він відомий глядачам серіалу "Чорнобиль".

Священника грає Гарві Кейтель, відомий з тарантінівських "Скажених псів" та "Кримінального чтива" та стрічок Мартіна Скорсезе (зіграв у 6-ти: зокрема в "Таксисті" та "Ірландці").

Роль мельника дісталась ще одному улюбленому актору фон Трієра – Удо Кіру (знявся в 11-ти фільмах культового режисера, зокрема й у "Меланхолії" та "Німфоманці").

Підписуйтесь на LIGA.Life в Instagram: тільки корисна інформація для українських родин

Пофарбоване пташеня – частково український фільм

У 2016 році стрічка виграла 9-й пітчинг Держкіно та отримала 9,5 млн грн державної підтримки.

Також в Україні відбувалися зйомки – зокрема в селі Сваловичі на Волині.

Поряд зі світовими зірками зіграли українські актори Алла Соколова, Ніна Шуневич і Остап Дзядек, а місцеві мешканці знімались у масових сценах.

Фестивальна історія та нагороди

Фільм був представлений на 6 кінофестивалях класу А: в Торонто, Венеції, Токіо, Талліні, Каїрі та Гоа.

Потрапив до шорт-листа премії "Оскар" 2020 року.

Стрічка отримала 10 нагород від Чеської кіноакадемії, а нещодавно була номінована й на премію Європейської кіноакадемії як "Найкращий європейський фільм".

Лауреатів цієї нагороди оголосять 12 грудня – саме в час прокату фільму в Україні.