"З математики були надлегкі завдання" – єдиний випускник, який склав три ЗНО на 200 балів
LIGA.Life він розповів, якими були завдання, як готувався та які плани на майбутнє.
Готувався по сім годин
Випускник фізико-математичного ліцею Денис Кінзерський цього року складав загалом п’ять тестів. З математики, біології та хімії отримав по 200 балів, з української мови – 196 та з англійської – 188.
Каже: готувався посилено, переважно сам та зі шкільними вчителями. Але трішки й з репетиторами – для узагальнення знань та визначення прогалин.
"Готувався до кожного предмету по-різному. З біологією допомагала шкільна вчителька. Також закінчив онлайн-курси ("Розумскул"), щоб бути більш впевненим у своїх результатах, адже з біології широка програма і складно все запам'ятати", – розповідає юнак.
До хімії також здебільшого готувався сам, іноді допомагала вчителька зі школи. Крім того, дивився онлайн-ресурси та перечитував підручники за попередні роки навчання. Наприкінці було п’ять занять з репетитором. Іноді по сім годин на день витрачав, наприклад, на повторення органічної хімії.
"Також з репетитором трішки готувався і до української мови. Мені потрібна була допомога з висловленням власної думки. На ЗНО це завдання було найскладнішим для мене, адже потребує креативності, а я не такий. Мені треба багато часу, щоб красиво сформувати й описати власну думку, тож одразу писав в чистовик, без чернетки, інакше б не встиг", – розповідає Денис.
До математики та англійської практично не готувався. Каже, протягом всього навчання у ліцеї була сильна програма з математики і їх добре навчали, а випускників ще й готували до ЗНО, тож особливо не переживав.
Практично всі випускники ліцею склали ЗНО з математики на понад 190 балів.
Також хлопця дуже розчарували завдання з біології: "Вони були ідентичні з торішніми. Не знаю, як так можна перевірити знання, бо хто хотів, всі попередні тести просто завчив. Я розчарований".
Про плани на майбутнє
Цього року Денис планує вступати до Інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка, але ще не визначився зі факультетом: хімії чи біології.
Нині ж отримує вітання від вчителів, рідних та друзів. Каже: батьки пишаються.
Поки може трішки розслабитися та повернутися до улюблених занять: гри на гітарі, шахів та настільного тенісу.
Бо якщо треба лише повторити програму за попередні роки, може вистачити й пів року на підготовку, але якщо комусь треба все вивчити ледь не з нуля, то часу – обмаль.
Цього року вперше мають видавати президентську стипендію за високі результати ЗНО (по 10 000 грн щомісяця). Денис каже, що поки не відомо, чи отримає її, адже щодо цього з ним ще ніхто не зв’язувався, та й документ написаний заплутано.
Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет каже: наразі невідомо, коли та як вручатимуть цю стипендію, адже механізм до кінця ще не визначений.
Читайте також: Дорожня карта абітурієнту: реєстрація, старт подання заяв, конкурсні бали