Аварія російських танкерів у Керченській протоці: смерть дельфінів і ймовірні шляхи поширення мазуту
Керченська протока. (Фото: Depositphotos)

23 грудня пляма мазуту концентрувалася в районі Керченської протоки. Як передбачають, під впливом вітру і течії мазут поступово розширюватиметься. Забруднення рухається у східному напрямку, до акваторії Чорного моря.

Український науковий центр екології моря змоделював шлях розповсюдження нафтопродуктів у морі на 23–29 грудня цього року. Попередні дані підтверджують, що нафтопродукти досягли міста Анапа.

Згідно з прогнозами 25 грудня нафтова пляма рухатиметься у північно-східному напрямку – мазут може досягти південного узбережжя Криму. Заразом припускають, що мазут може поширюватися і на північ від місця аварії судна до азовського моря.

Основна загроза – забруднення прибережних природоохоронних територій України – Опукського природного заповідника, ландшафтного парку "Мис Такиль", Крим, визначає Український науковий центр екології моря.

15 грудня у Керченській протоці сталася аварія з двома російськими нафтовими танкерами "Волгонефть-212", "Волгонефть-239". Наразі мазут досяг суходолу міста Анапа, Росія. Однак частина нафтопродуктів залишилася в затонулій частині судна, тож мазут рухається до відкритої акваторії Чорного моря. Про це пише Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Наразі невідома точна кількість тонн мазуту, що залишилася на затонулому танкері, та швидкість поширення. 15 грудня повідомляли, що "Волгонефть-212" перевозив щонайменше 4300 тонн мазуту.

22 грудня під час шторму частину мішків, куди збирали пісок із мазутом після аварії російських танкерів у Керченській протоці, віднесло назад у Чорне море, повідомляє Російський науково-екологічний центр порятунку дельфінів "Дельфа".

Станом на 23 грудня відомо про вісім загиблих азовок (вид дельфінів, що мешкає в Чорному та Азовському морях) у Новоросійському в Алексино, з яких шість на березі та дві у воді без зовнішніх видимих слідів мазуту. У Станиці Благовіщенська виявили азовку за слідами мазуту, що загинула кілька днів тому.

  • 15 грудня 2024 року російські пропагандисти повідомили, що танкер "Волгонефть 212" країни-агресора зазнає лиха за вісім кілометрів від берега біля Керченської протоки. Згодом почав тонути інший танкер – "Волгонефть 239" (деталі та відео тут).
  • 17 грудня третій танкер, завантажений мазутом, подав сигнал лиха біля порту "Кавказ" у Чорному морі.