Дослідження показують, що деякі бактерії на шкірі можуть бути природним сонцезахистом: деталі

Під час нового дослідження вчені виявили, що певні мікроорганізми на шкірі можуть зменшити вплив ультрафіолетового випромінювання (УФ), розщеплюючи сполуку під назвою цис-уроканова кислота. Про це пише Earth.com.
Дослідники виявили, що організми, що живуть на зовнішньому шарі шкіри, адаптуються до доступних поживних речовин на ній, створюючи продукти, що можуть впливати на місцеві імунні реакції.
Один із ключових факторів – те, як мікробіом взаємодіє з молекулами, що активуються сонячним світлом. Під час їхньої обробки мікроорганізми впливають на реакцію клітин шкіри на виклики навколишнього середовища. Окрім цього, вчені зазначають, що певні бактеріальні штами розвиваються краще за наявності цис-уроканової кислот.
Заразом науковці розглядають цис-уроканову кислоту як молекулу, здатну пригнічувати локальні захисні механізми. Це може бути корисним у деяких випадках, але також викликає занепокоєння щодо можливих пошкоджень шкіри, якщо імунна система буде ослаблена у невідповідний момент.
Зокрема, дослідники встановили, що метаболізм мікроорганізмів може зменшити вплив цис-уроканової кислоти на імунні клітини. Вони виявили зв’язок між бактеріальними механізмами росту та здатністю шкіри реагувати на сонячне випромінювання.
Також дослідження демонструє, що взаємодія між бактеріями й імунними клітинами може змінюватися залежно від умов навколишнього середовища.
Експерти стверджують, що дослідження також може вплинути на розробку сонцезахисних засобів і догляду за шкірою після перебування на сонці. Фахівці наголошують, що будь-який новий підхід має враховувати баланс між зменшенням шкідливого УФ-випромінювання та збереженням корисних функцій.