Помер письменник Джон Ле Карре, чиї шпигунські романи стали фільмами

На 90-му році життя помер англійський письменник Джон Ле Карре.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Про це повідомляє BBC, з посиланням на агента письменника.

Відомо, що причина смерті – пневмонія. Карре пішов з життя в ніч на неділю, 13 грудня.

Джон Ле Карре писав шпигунські трилери. Письменник працював у британській розвідці. Більшість його романів пов’язана з часами холодної війни. Коли книги стали популярними, Ле Карре покинув державну службу.

У списку його робіт: "Вбивство по-джентльменськи" (1962 рік),  "Шпигун, вийди геть!" (1974 рік), "Ідеальний шпигун" (1986 рік), "Таємний мандрівець" (1991 рік), "Нічний адміністратор" (1993 рік), "У розшуку" (2008 рік), "Польовий агент" (2019 рік). За романами Ле Карре знято низку фільмів і телесеріалів. Серед них – "Наднебезпечний", "Шпигун, вийди геть!" та мінісеріал "Нічний адміністратор", в якому зіграв Том Гіддлстон і Г'ю Лорі.

Головним героєм найбільш відомих романів Ле Карре став офіцер розвідки Джордж Смайлі. Письменник створив Смайлі як антитип Джеймса Бонда.

Ле Карре розповідав, що одним із двох прототипів Смайлі був Джон Бінгем, з яким він працював разом у MI-5. Під час Другої світової війни Бінгем створив і координував групу прихильників нацистів на території Великої Британії (операція "Подвійний Хрест"). Ідея цієї операції полягала в тому, щоб завчасно виявити всіх прихильників нацизму й знешкодити їх у разі вторгнення Німеччини у Велику Британію.