Зміст:
  1. Перша порада: почніть з простих завдань
  2. Друга порада: хваліть себе
  3. Третя порада: корисні ранкові ритуали
  4. Четверта порада: "Правило 10 хвилин"
  5. П’ята порада: станьте прикладом для інших

Як досягати великих цілей, не пасуючи перед труднощами? Власниця ТОВ "ІНТОРІУМ", фундаторка восьми сучасних дитячих садочків інноваційного формату Hello Kids, бізнес-партнерка ресторанів "Купецький Двір" та "Dniprovska Riviera", амбасадорка компанії EKABEAUTY Юлія Кичила впевнена, що секрет успіху — у силі волі. У коментарі для LIGA.Life вона поділилася своїм досвідом та практичними порадами, які допомагають долати перешкоди і керувати власним життям.

Сила волі — це м’яз, який потрібно постійно розвивати, щоб він спрацював у потрібний момент. Наразі сила волі стала для мене не лише інструментом для досягнення цілей, а й важливою частиною життя.

Бізнеследі Юлія Кичила переконана, що самодисципліна стає фундаментом для будь-якого успіху. З чого почати та як не зупинятися на пів шляху?

Бізнеследі Юлія Кичила
Бізнеследі Юлія Кичила

Перша порада: почніть з простих завдань

Сила волі базується на дисципліні. Створіть чіткі правила поведінки та почніть із невеликих кроків: застеліть ліжко, зробіть ранкову зарядку, зменшіть споживання кави чи солодощів. Використовуйте принцип — "одна справа за раз". Не намагайтесь зробити все одночасно. Концентруйтесь на тій справі, яку робите.

— Великі зміни лякають, а маленькі кроки стають звичками. Пам’ятайте: краще робити менше, але регулярно, ніж багато, але час від часу. Відмова від однієї чашки кави або плитки шоколаду — це теж маленький крок, який тренує дисципліну. З власного досвіду скажу, що навіть ці маленькі кроки іноді важко зробити. Тож коли ступаєте на шлях прокачування сили волі – обов’язково знайдіть підтримку. Це може бути ваш друг, тренер чи наставник. Або навіть щоденник, у якому можна описати свої почуття. Вони не дадуть вам зійти з обраного шляху, — радить Юлія Кичила.

Друга порада: хваліть себе

Фото: freepik.com

Самомотивація будується на позитивних емоціях. Заохочуйте себе за досягнення навіть невеликих цілей. Радість від досягнень стимулюватиме вас продовжувати почате. Головне — не відступати. Навіть, якщо вам здається, що немає прогресу.

— Найважчий момент у роботі над собою — те, що прогрес не завжди помітний. Були дні, коли мені здавалось, що все марно. Але навіть у такі непрості періоди важливо не зупинятися. Ще одне випробування – емоції, які можуть збити з обраного шляху. На щастя, я навчилась сприймати помилки не як поразку, а як уроки. Вважаю їх корисним життєвим досвідом і будь-які емоції проживаю з вдячністю. Щоразу кажу: "Це може бути єдиний досвід, який більше не повториться. Насолоджуйся", — каже Юлія Кичила.

Третя порада: корисні ранкові ритуали

Фото: freepik.com

Ранкові звички структурують день і формують позитивний настрій. Юлія починає свій день із контрастного душу, планки, склянки води та здорового сніданку. Також вона встановлює мікроцілі, наприклад, прочитати кілька сторінок книги перед сном, щоб створити відчуття перемоги.

— Кожен мій ранок починається зі справ, які заряджають енергією. Це 10 хвилин контрастного душу, вакуум та планка. Зранку завжди випиваю склянку води та японський напій аодзіру, який містить безліч корисних елементів. Готую легкий сніданок. Навіть у такі прості моменти відбувається тренування самоконтролю. Другий крок — формування мікрозвичок. Щодня встановлюю для себе мікроцілі. Наприклад, прочитати перед сном 5 сторінок книги. Коли виконуєш подібне завдання, завжди виникає відчуття перемоги, яке мотивує рухатись далі. Ще один крок — збалансованість. Вміння вчасно відпочивати так само важливе, як і праця. Сила волі теж може втомитись, тому її потрібно регулярно перезаряджати.

Четверта порада: "Правило 10 хвилин"

Фото: freepik.com

Простий, але ефективний метод тренування сили волі — "Правило 10 хвилин". Суть правила полягає в тому, щоб дати собі паузу в 10 хвилин перед тим, як виконати якусь імпульсивну дію, про яку ви потім можете пошкодувати. Як показує досвід, за цей час ви можете відреагувати на ситуацію більш виважено.

— Застосування "Правила 10 хвилин" дозволяє усвідомленіше діяти в кризових ситуаціях. Не йти на повідку власних емоцій. Саме тут проявляється сила волі, адже ви контролюєте свої слова і дії. У "Правила 10 хвилин" є й інша формула застосування. Якщо якась справа здається мені занадто складною, я просто кажу собі: "Попрацюй над нею 10 хвилин". Зазвичай, цього достатньо щоб увійти в робочий ритм і довести справу до кінця. Також це правило допомагає ефективно застосовувати популярну техніку тайм-менеджменту, яку запропонував американський психолог та підприємець Браян Трейсі.

У книзі "З'їжте жабу! 21 чудовий спосіб зробити більше за менший час", Браян називає "жабою" важливу справу, яку вам не хочеться робити. Він радить виконати її зранку, поки у вас вистачає енергії. Якщо ж ви відкладете "жабу" – думки про неї будуть відволікати протягом дня. Розбиратись з такими "жабами" мені чудово допомагає універсальне "Правило 10 хвилин", каже Юлія Кичила.

П’ята порада: станьте прикладом для інших

Демонструючи силу волі, ви надихаєте інших і зміцнюєте власну дисципліну. Але бажання бути прикладом для інших корисне і для вас, адже це ще один спосіб зміцнити власну дисципліну. Побачити, що час, витрачений на тренування сили волі, не був марним.

— До більших звершень мене завжди мотивують результати, яких я вже досягла. Наприклад, я почала займатись танцями та взяла участь у концертній програмі Віденського балу. Раніше навіть уявити себе не могла в ролі танцівниці. Поставила собі за мету — схуднути за рік на 10 кілограмів, і завдяки силі волі досягла мети. Це також відкриття протягом восьми місяців семи дитячих садочків. Спершу це здавалося неможливим, але коли плани стали реальністю – моя мотивація просто зашкалювала. Але найбільше мене мотивує діяти донька. Хочу бути для неї прикладом. Своєю поведінкою показувати, що дисципліна та наполегливість допомагають у всьому, — додала Юлія Кичила.

Бізнеследі Юлія Кичила зі своєю донькою
Бізнеследі Юлія Кичила зі своєю донькою

Сила волі — це не дар, а навичка, яку може розвинути кожен. Маленькі кроки, ранкові ритуали, контроль емоцій та самомотивація допоможуть вам досягти більшого.

Як каже Юлія Кичила: "Сила волі – це ключ до свободи, яка відкриває нові горизонти та допомагає керувати своїм життям".