Зміст:
  1. "Під час війни театр став великою потребою для людей"
  2. "Продали 800 місць майже за 9 хвилин"
  3. "Зараз на війні 19 людей з театру"
  4. "Іноземці йдуть на український театр"

На стіні в кабінеті Євгена Нищука висять фото його побратимів по службі, а на робочому столі лежить роздрукований графік вистав. "Тоді запускаємо її. Ми продамо її дуже швидко, бо люди вимагають ще виставу", – звертається до пана Євгена його помічниця перед записом інтерв'ю.

LIGA.Life зустрілася з генеральним директором і художнім керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, щоб розпитати про ажіотаж довкола вистави "Конотопська відьма", боротьбу з перекупниками квитків, мільйонні збори для ЗСУ та популярність театру під час війни.

Щойно випадково почула вашу розмову. А про яку саме виставу йшлося?

"Конотопська відьма".

У чому, на вашу думку, феномен успіху цієї вистави?

Євген Нищук: Квитки в Театр Франка — це новий біткоїн
Вистава "Конотопська відьма" (Фото Юлії Вебер)

Це комплексна ситуація, яка збіглася. Матеріал зазнав режисерського перегляду Івана Уривського і всієї творчої команди, а саме тло сюжету, гумор, мову Квітки-Основ'яненка цілковито збережено. Але форма подання цієї історії набула дуже модерного, проєвропейського формату з дивовижними костюмами Тетяни Овсійчук, і в основі все одно є етнічні костюми.

Євген Нищук: Квитки в Театр Франка — це новий біткоїн
Вистава "Конотопська відьма" (Фото Юлії Вебер)

Також фантастичний солоспів, в якому є поєднання тисячолітніх етнічних солоспівів, які через експедиційні записи Сусанни Карпенко були збережені. І водночас крізь ці солоспіви проникають сучасні ритми, біт європейської та української музики. Це містика, це дуже тонка робота зі світлом, де постають світлові образи. Це дуже багата на візуалізацію робота, притому що вона є досить простою: сільська хата-мазанка, призьба, вікно і двері, все. Але кожного разу на цьому тлі постають якісь додаткові речі через звуки, через світло, через інші засоби. Це магія, справді. Вистава ніби з простим сюжетом, але з дуже глибокими сенсами.

Євген Нищук: Квитки в Театр Франка — це новий біткоїн
Вистава "Конотопська відьма" (Фото Юлії Вебер)

"Під час війни театр став великою потребою для людей"

Яким був цей рік для Театру Франка? І чим він запам'ятався особисто вам?

Для мене була велика честь після фронту у квітні очолити цей славетний колектив. Це виклик, це відповідальність. Колектив я добре знаю, і мене тут добре знають. Крім того що я тривалий час є актором цього театру,

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку