10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Читати книжку. Фото: Unsplash

Мистецтво відпочинку. Як перевести подих у сучасному світі

Клаудія Гаммонд 
Купити в Yakaboo Publishing

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

У цій книжці авторка акумулювала всі свої знання про недооцінене і мало досліджене, але життєво необхідне мистецтво відпочинку і щедро ділиться його неочікуваними секретами. Детально розглядаючи й пояснюючи психологію та нейромеханіку десяти найпопулярніших способів релаксового дозвілля Клаудія пояснює, що, як і чому найбільш заспокійливо діє на різних людей. Тут ви знайдете чіткі та дотепні дороговкази до збалансованого життя, де мрія справді відпочити й нарешті розслабитися.    

                                                           

Ікіґай. Віднайдіть сенс свого життя

Барнс Джастін 
Купити в 
Видавнича група KM-БУКС

Японське слово ikigai не має прямого перекладу, його використовують на позначення низки понять, як-от "цінність життя" і "причина життя". Та по суті, ікіґай означає здатність пізнати і виразити своє внутрішнє "Я", максимально ефективно використовувати можливості, які щодня підкидає доля, жити насиченим життям. Жити із розумінням того, що секретом повноцінного існування є хист знаходити щастя у багатьох як великих, так і малих речах та справах, що заможність чи, скажімо, соціальний статус в жодному разі не є мірилом успіху, як то часто видається.

Розуміння мети, що настає, коли починаєш жити за принципом ікіґай, посилює життєстійкість, допомагає долати перепони і бути позитивно налаштованими стосовно власного майбутнього.

Принципи ікіґай досліджуються у цій книзі на прикладі історій із повсякденного життя і натхненних цитат. Автор дає практичні поради, навчає насолоджуватись здоровим і гідним людини життям, пояснює, як визначити власний ікіґай. Сповідуючи ключові положення стародавньої японської філософії ікіґай, ви відкриєте для себе зміст і мету повноцінного життя. Визначивши основну ціль свого існування, ви отримуватимете справжнє задоволення від реалізації буденних справ, зможете вибудувати більш приємне та повноцінне життя. Підтримуючи власну ментальну та фізичну активність, ви зумієте збалансувати можливі стреси.

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Ікіґай. Віднайдіть сенс свого життя. Видавнича група KM-БУКС.

Мистецтво зупиняти час

Педрам Шоджай 
Купити в 
Видавнича група KM-БУКС

Вам набридло постійно наздоганяти час? Ви втомилися від метушні й шаленого способу життя? Опануйте практику розумного управління часом разом з доктором східної медицини Педрамом Шоджаєм. В рамках 100-денного курсу ви щодня отримуватимете швидкий урок і план дій, тож усе встигатимете, і вам більше не бракуватиме часу для рідних людей, улюблених справ і медитації. До того ж виконання цих простих правил не потребуватиме докорінної зміни звичайного способу вашого життя.

А що як у вас був би час досягти бажаного в житті? Якби замість бідкатися через брак часу, ви б змогли досягти справжнього безмежжя часу? Міський монах готовий вам у цьому допомогти. Завдяки особливим нескладним практикам, які можна виконувати щодня, ви зумієте кардинально змінити свої стосунки з часом!

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Мистецтво зупиняти час. Видавнича група KM-БУКС.

Радість. Магія простих речей

Інґрід Фетелль Лі 
Купити в Наш формат

Що станеться, якщо додати до інтер’єру кольору? Кав’ярні зі строкатими стінами приваблюватимуть більше відвідувачів, у школах буде приємніше навчатися, а в офісах зросте продуктивність. Адже додати барв дорівнює додати радості ‒ переконана дизайнерка Інґрід Фетелль Лі. Уже 12 років вона вивчає естетику радості: як маленькі дрібниці роблять нас щасливішими, здоровішими та енергійнішими. 

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Радість. Магія простих речей. Наш Формат.

Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності

Ліз Фослейн, Моллі Вест Даффі 
Купити в 
Наш формат

Нам нав’язали, що справжній професіонал придушує свої емоції та не дає волі почуттям. А якщо це неправильно? Експертки з розвитку компаній Ліз Фослейн та Моллі Вест Даффі розвінчують цей міф і запевняють: ігноруючи емоції на роботі, ми ризикуємо припуститися багатьох помилок. За допомогою прикладів та різноманітних досліджень вони доводять: успішні команди народжуються лише там, де є психологічна безпека і емоційний баланс. Відчуття успіху щодо річного звіту і підвищення зарплатні  значущі емоції, але й радість від схвального емоджі директора, злість на колегу, що не прибрав за собою, чи заздрість  не менш важливі під час роботи.

Ліз Фослейн  директорка з контенту Humu, компанії, яка за допомогою поведінкових наук працює над покращенням команд. Колонки та ілюстрації Ліз були опубліковані в таких виданнях, як Economist, New York Times, NPR та Freakonomics.

Моллі Вест Даффі  експертка з організаційного та лідерського розвитку, колишня провідна організаційна дизайнерка у світовій інноваційній компанії IDEO. Публікується в таких виданнях, як Harvard Business Review, Entrepreneur, Fast Company та Quartz.

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності. Наш Формат.

Підсвідомість

Леонард Млодінов 
Купити в 
Видавнича група KM-БУКС

Від автора світового бестселера "Гнучкість. Пластичне мислення в епоху змін"!

Від Лауреата премії PEN/E.O. Wilson за літературні досягнення з біологічної та фізичної тематики!

Упродовж двох останніх десятиріч дослідження в галузі нейрофізіології дедалі переконливіше демонструють, що наше сприйняття світу  чуття, поведінка, спогади і погляди на суспільство  значною мірою визначається підсвідомими мозковими процесами, а не свідомим аналізом, як тривалий час вважалося.

Леонард Млодінов з притаманним йому гумором описує складну картину підсвідомого розуму. Зокрема, він доступно пояснює, чому підсвідомість нерідко функціонує так, що ми хибно сприймаємо свої стосунки з сім'єю, друзями і бізнес-партнерами, неправильно розуміємо мотивацію власних рішень, помилково тлумачимо важливі події, і водночас змінює наші погляди на самих себе та довколишній світ.

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Підсвідомість. Як інтуїтивний розум людини керує її поведінкою. Видавнича група KM-БУКС.

Ти ‒ супер! Як адаптуватися до змін, долати невдачі й жити осмислено

Ніл Пасріча 
Купити в 
РІДНА МОВА

На думку читачів, автор, наводячи конкретні приклади із власного життя, розповідає, як не сумніватися у собі, знати, що ти супер і йти вперед. Навіть якщо поки що (а це дуже важливі слова, на думку Ніла) ти не такий успішний, упевнений у собі чи не маєш коханої людини  усе обов'язково зміниться!

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Ти ‒ супер! Як адаптуватися до змін, долати невдачі й жити осмислено. РІДНА МОВА.

Атомні звички

Джеймс Клір 
Купити в 
Видавнича група KM-БУКС

Незначні зміни, значні результати! Дізнайтеся секрет тривалих результатів!

Нашпигована заснованими на фактах стратегіями із самовдосконалення, книга “Атомні звички” навчить, як набути манер і навичок, що працюватимуть на вас, а не проти вас.

У книзі Джеймс Клір ділиться надзвичайно цікавою і по-справжньому продуктивною методикою напрацювання корисних звичок. В її основі лежить поняття чотириступеневої моделі звичок (подразник, прагнення, відгук, винагорода), а також чотири породжені цією моделлю закони зміни поведінки. Викладений матеріал підтверджується результатами наукових досліджень, проте книгу слід трактувати не як наукову розвідку, а як посібник з експлуатації, що містить мудрі практичні поради та пояснення механізмів створення і змінювання власних звичок. Єдиного правильного способу набуття корисних звичок, звісно, не існує, але автор пропонує найкращий із відомих підхід, який спрацює незалежно від того, з чого саме ви починаєте і що саме намагаєтеся змінити. Викладені стратегії стануть у пригоді всім, хто потребує покрокової інструкції з покращення незалежно від того, що мається на меті  покращення здоров’я чи добробуту, продуктивності праці чи стосунків, а можливо, всього переліченого разом.

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Атомні звички. Видавнича група KM-БУКС.

Вишукане мистецтво прибирання по-шведськи

Маргарета Магнуссом 
Купити в Видавнича група KM-БУКС

Як звільнити себе та свою родину від накопичених упродовж років непотрібних речей.

Чарівний та практичний підхід до наведення ладу вдома та роздуми про маленькі радощі, які складаються у довге життя.

Мабуть, усі ми маємо речі, з якими пов'язані різні приємні спогади і які свого часу робили нас щасливими. Та правда у тім, що з роками речей стає дедалі більше, вони займають усе більше простору, і серед безлічі предметів з часом втрачається цінність кожного з них. А коли для людини настає момент вирушати у прасвіти, перед її рідними постає нелегке завдання  вирішити, що робити з купою мотлоху, який вони просто не в змозі гідно оцінити, і при цьому не пересваритися й не збожеволіти.

Щоб запобігти цьому, художниці Маргареті Магнуссон і спало на думку написати книгу про "прибирання як востаннє", в якій вона не лише делікатно підводить читачів до роздумів про неминуче, а й вчить любові до мінімалізму, щоб усе в оселі дарувало радість  у будь-якому віці. Для цього насправді потрібно не так і багато.

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Вишукане мистецтво прибирати по-шведськи. Видавнича група KM-БУКС.

Про все можна домовитись 

Мег Маєрс Морган 
Купити в 
Видавнича група KM-БУКС

5 способів отримати те, до чого ви прагнете в житті, коханні й роботі!

Мег Маєрс Морган закликає вас шляхом переговорів домагатися кращих умов життя й роботи!

Коли йдеться про переговори, ми часто маємо на увазі зарплату. Але Мег Маєрс Морган  експерт із переговорів  доводить, що домовлятися можна про все на світі  від зарплати до отримання бажаного ступеня самореалізації. У книжці "Про все можна домовитись" авторка на конкретних прикладах пояснює, як жінки примудряються проґавити свій шанс на щастя через невміння домовлятися  з начальством, чоловіками і, особливо, із самими собою. Знайте собі ціну й просіть більшого.

Морган аналізує наші уявлення про дорослість, батьківство й кар'єру, точно вказуючи на те, в який саме спосіб вони можуть нас обмежувати. Спираючись на власний досвід роботи зі студентами, поводження з дітьми та на свої кар'єрні досягнення, вона дає корисні поради, наводить цікаві історії та кумедні випадки. Ця дотепна й водночас повчальна книжка спонукає до усвідомлення своїх цілей, подолання сумнівів, встановлення здорових взаємостосунків зі збереженням власних інтересів і до визначення бажаних умов життя.

10 книжок, які допоможуть краще зрозуміти себе ‒ новинки 2020, які ви могли пропустити
Про все можна домовитись. Видавнича група KM-БУКС.