Гантелі для тренувань вдома: моделі, матеріал, ціна
Як визначити оптимальну вагу гантелей
Гантелі – це надійний помічник під час тренувань як вдома, так і у спортзалі. Їх можна використовувати протягом силових тренувань та під час виконання кардіо вправ. Проте перш ніж почати будь-яку фізичну активність з гантелями варто відповідально підійти до вибору ваги.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Професійний тренер Кирило Степанков радить обирати гантелі відповідно до своєї фізичної підготовки: "Якщо ви ніколи не тренувались з додатковим навантаженням, то слід починати з мінімальної ваги. Для дівчат – це дві гантелі по 2 кг; для хлопців – по 8-10 кг".
Для більш просунутих спортсменів варто підбирати гантелі за допомогою "тестової вправи". Це можна зробити або у спортивному магазині, або під час разового тренування у спортзалі. Кирило рекомендує:
Фізичні вправи потребують правильної техніки виконання, особливо із залученням гантелей. При помилковому виконанні вправи додаткове навантаження може нашкодити. За словами Кирила деякі спортсмени неправильно розраховують вагу гантелей. У результаті для того, щоб підняти цю вагу людині потрібно порушити техніку виконання.
Таке тренування не принесе жодної користі, а навпаки може травмувати м'язи чи суглоби. Тренер рекомендує: "Починайте з мінімальної ваги, щоб техніка виконання була правильною, а додаткова вага не травмувала, а допомагала тримати м’язи в тонусі".
Висновок. Перед тим, як піти до магазину чи замовити гантелі онлайн варто підібрати оптимальну для вас вагу за допомогою "тестової вправи". Вправу варто виконати до 15 разів при дотриманні правильної техніки. Якщо ви відчуваєте навантаження і зможете повторити вправу принаймні 15 разів – це ваша оптимальна вага.
Розбірні чи цільні – яка модель краща?
Обравши для себе підхожу вагу варто підібрати зручну модель гантелей. Усього існує два види:
Розбірні гантелі – оптимальний варіант для тих, хто хоче змінювати вагу для вправ на різні групи м’язів. Адже вони допомагають регулювати вагу. Стандартний діапазон ваги кожної гантелі – 2-20 кг.
Такий набір складається з грифа, пластин (дисків, млинців) різної ваги та запобіжних затискачів. Слідкуйте за тим, щоб в обох гантелей діаметр грифу та отворів для вагових пластин був однаковий.Нерозбірні (цільні) гантелі мають фіксовану вагу. Зазвичай вона коливається від 2 до 60 кг. Такий варіант підійде тим, хто впевнений в обраній вазі для тренувань. Їхня перевага – це зручна форма захвату, яка допомагає руці не ковзати вздовж грифу.
Кирило рекомендує обирати для домашніх тренувань розбірні гантелі.
Висновок. Для правильного підбору моделі гантелей варто знати оптимальну вагу, з якою ви збираєтесь працювати, та мету тренувань. Якщо ваша фізична активність вимагає зміни ваги, варто обрати набір розбірних гантелей. Якщо ви обрали свою оптимальну вагу, то вам підійдуть і нерозбірні.
Який матеріал обрати?
Матеріал гантелей – це індивідуальний вибір спортсмена. Пластмасові чи металеві? З гумовим, уретановим чи хромовим покриттям? Який матеріал ви б не обрали, кожен з них має свої переваги та недоліки:
- Пластмасові гантелі – це найдешевший варіант гантелей для домашніх тренувань. Завдяки матеріалу вони не залишають слідів на підлозі. Також під час тренування з пластмасовими гантелями ви не подряпаєте шкіру рук. Проте через свою слизьку поверхню такі гантелі завдають труднощів під час виконання вправ, коли тіло спітніло.
Металеві гантелі з гумовим покриттям не спричиняють шум у разі падіння на підлогу. Зовнішнє покриття захищає гантелі від вм’ятин та подряпин. Тому з естетичної точки зору вони перемагають над хромовими відповідниками. Також гантелі з гумовим покриттям не залишають подряпини та мозолі на шкірі спортсмена. Проте гума або латекс може викликати алергічну реакцію. Якщо ви маєте чутливість до сильних запахів, краще обрати інше покриття.
Металеві гантелі з уретановим покриттям є більш ударостійкими, ніж гумові. Ще однією перевагою таких гантелей – відсутність неприємного запаху. Це зменшує ризики алергічних реакцій. Зовнішній шар таких гантелей рятує їх від подряпин та вм’ятин. Варто зазначити, що уретанові гантелі більш слизькі у руці та не такі м’язі на дотик, як гумові. Це може викликати певний дискомфорт для шкіри.
Сталеві чи металеві гантелі з хромовим покриттям – класичний вид гантелей. Вони більше підходять для тренувань в тренажерних залах, аніж вдома, адже при падінні можуть пошкодити підлогу та завдати багато шуму. Окрім цього, на хромовому покритті добре видно вм'ятини та подряпини. Для тренувань з таким видом гантелей рекомендовано вдягати спеціальні захисні рукавиці для воркаута задля уникнення пошкоджень шкіри.
Висновок. Під час вибору матеріалу гантелей варто зважати на наявність алергії. Найбільш оптимальним варіантом є металеві гантелі з уретановим покриттям. Вони не мають неприємного запаху як гумові та мають протиударне покриття на відміну від металевих гантелей з хромовим покриттям.
Скільки коштують гантелі?
Вага, модель та матеріал – це три фактори, які впливають на ціну гантелей.
Так ціна двох пластикових нерозбірних гантелей вагою 2 кг стартує від 300 грн. Таку ж ціну має одна металева гантеля з гумовим покриттям вагою 2 кг. Одна уретанова гантеля вагою 2,5 кг коштує від 500 грн.
Набір з двох розбірних гантелей з пластиковим покриттям до 20 кг кожна коштує від 1400 грн. Ціна хромового аналога значно дорожча – від 1800 грн за дві гантелі до 20 кг.