Хулахуп: навіщо потрібен, скільки коштує та як правильно підібрати
Фото: depositphotos.com

Хулахуп або гімнастичний обруч добре знайомий кожному із нас з дитинства. Уроки фізкультури не проходили без обертів хулахупу навколо талії, руки чи навіть ноги.

Окрім цього, дівчата, які займаються художньою гімнастикою використовують обруч як обов'язкове спортивне спорядження. Проте хулахуп має набагато більше корисних функцій, які допоможуть покращити здоров'я, форму та настрій.

  • Допомагає спалити калорії

За даними Mayo Clinic, людина, яка виконує оберти з хулахупом може спалити рівноцінну кількість калорій, як під час тренувань з сальси чи танців живота.

До речі, хулахуп корисний для обох статей. Згідно з дослідженням Mayo Clinic у середньому жінки можуть спалити близько 165 калорій, а чоловіки 200 калорій протягом 30-хвилинного обертання обруча.

Відео: Youtube-канал Jessica Ann.

  • Пропрацьовує усі м'язи тіла

Для того, щоб утримати хулахуп в русі, вам потрібно напружити м'язи пресу, косі м'язи, м'язи стегон. Окрім цього, до роботи залучаються м'язи квадрицепсу стегна, підколінні сухожилля, м'язи сідниць та литок.

Відчуття печіння у цих частинах тіла не полишатиме вас під час виконання обертань. Проте таке тренування подарує підтягнуте тіло та спортивну фігуру. 

  • Тренує серце

Кардіотренування покращують приплив кисню по всьому тілу. Так на початку виконання вправи ваш пульс збільшиться, легені будуть працювати інтенсивніше, а кровообіг покращиться.

У результаті обертання хулахупу може знизити ризик серцевих захворювань та діабету, покращити рівень холестерину, поліпшити роботу мозку та навіть зменшити стрес.

Отже, обертання хулахупу допоможуть потренувати серце, пропрацювати майже усі групи м'язів тіла, а також буде надійним помічником під час схуднення.

Також, хулахуп – це ідеальне спортивне спорядження для всієї сім'ї. Діти можуть користуватися ним для розваг, а дорослі для тренувань.

Які види хулахупів існують

Обручі відрізняються між собою кольором, розміром, матеріалом виготовлення та метою застосування. Саме ціль використання спорядження визначає масу, розмір та матеріал. Усього розрізняють три види обручів:

  • Хулахуп для початківців має маленьку масу, тому що виготовлений з алюмінію.
  • Масажний хулахуп – розбірний обруч, виготовлений із пластмаси або неопрену. На внутрішній стороні він має 35 пластикових кульок. Тренування з таким обручем доволі болючі, тому що при швидкому обертанні кульки можуть залишити синці на шкірі. Також масажні хулахупи можуть мати маленькі магніти замість кульок. 
  • Гімнастичний хулахуп – пластмасовий обруч яскравого кольору, діаметром 70-90 см. 
Хулахуп: навіщо потрібен, скільки коштує та як правильно підібрати
Фото: depositphotos.com

Як вдало обрати обруч

Перш ніж піти до магазину за новим спортивним спорядженням вам варто виміряти свій повний зріст або довжину від підлоги до пупка. Значення, яке ви отримаєте – підхожий діаметр хулахупу. 

Проте, якщо ви забули виміряти зріст, існує інший спосіб визначити вдалий розмір. Поставте хулахуп вертикально біля себе. Якщо він знаходиться вище середини грудей – зменште розмір. Якщо нижче талії – збільште.

Початківцям варто дотримуватись правила підбору обруча відповідно до зросту. Проте якщо ви досвідчений хулахупер ви можете зменшити діаметр на 5-7 см. 

Також варто зважати на вагу обручу. Існують алюмінієві хулахупи, які важать 500-700 г і майже не відчуваються на талії. Проте масажні хулахупи доволі важкі. Їхня вага коливається від 800 г до 3 кг.

Легкі хулахупи найкраще підходять для танців та аеробіки. Важчі – для масажу та вправ з метою схуднення у зоні талії.

Остаточний вибір допоможе зробити "тестова вправа", яка є корисною під час вибору будь-якого спортивного спорядження. Спробуйте виконати оберти з хулахупом у магазині. Якщо вам важко втримати хулахуп на талії, спробуйте збільшити його діаметр.

Отже, перш ніж замовити чи купити у магазині обруч виміряйте свій зріст та виконайте "тестову вправу".

Хулахуп: навіщо потрібен, скільки коштує та як правильно підібрати
Фото: depositphotos.com

Скільки коштує хулахуп

Ціна хулахупу залежить від його матеріалу та атрибутів:

  • Металевий обруч – середня ціна 100 грн.
  • Обруч з масажними кульками – середня ціна 500 грн.
  • Обруч з магнітами – середня ціна 600 грн.
Хулахуп: навіщо потрібен, скільки коштує та як правильно підібрати
Фото: depositphotos.com