Поради

Instagram Шевченка та літературний TikTok: 8 блогів, щоб зацікавити дитину читанням

06.01.2022, 12:19 • 6 хвилин
1

"Не забронзовілий, а завжди у тренді": інстаграм Тараса Шевченка

"Інфлюенсер, 206 років" — так описує себе блогер, який косплеїть (імітує зовнішність) найвідомішого українського письменника всіх часів. 

Автор акаунту публікує в образі Кобзаря та доповнює кожне фото дотепними дописами. Шевченко постає (не)звичайним киянином, який їздить у метро, ходить до ресторанів, коментує життя, побут і звичаї сучасних українців і стежить за важливими культурними подіями.

Цей Шевченко завжди у тренді: він і щойно видані книжки читає (навіть стежить за премією імені самого себе), і має смак у музиці, і на мемах знається. 

На його сторінці можна дізнатися купу цікавого про сучасну українську культуру, щоб і собі знати про актуальні суспільні події, орієнтуватись у книжкових новинках і крутих фільмах. 

Усе це весело, інтерактивно та з доброю жменею гумору.

2

Про тренди у фантастиці й коміксах: ютуб-канал Beauty and Gloom

Авторка каналу Beauty and Gloom розповідає про нові видання та цікавинки зі світу попкультури: свіжі комікси, кіноадаптації відомих творів і тематичні фестивалі. 

Найчастіше знімає блоги про фантастичні книжки, написані чи перекладені українською. Блогерка знайомить із літературними всесвітами, що надихають режисерів, художників, розробників і мільйони фанатів на власну творчість. 

Приміром, тут можна подивитися огляд роману "Дюна", а також відгук на комікс і фільм, чиї автори надихалися цим твором. З розмаю книжок, які пропонує авторка, кожен вибере щось захопливе для себе.

3

Про літературу мовою тіктокерів: акаунт Книжкової Феї Елі

У тіктоці немає корисного контенту? Цей міф спростовує блог Book Fairy Eli. Це затишне місце з веселим і пізнавальним наповненням. 

Елі розповідає про книжки, зокрема про новинки від українських видавництв, знімає кумедні відео про життя книгоманки. 

Вона стежить за трендами та вправно вплітає у книжкові розповіді актуальні меми. Одразу стає зрозуміло, що читати — це не минуле століття, а найсвіжіший тренд. 

А ще в Елі атмосферно: вона знімає, як готується до свят, облаштовує дім і за допомогою книжок перетворює домашню бібліотеку на казковий вимір. Задля хорошого настрою, книжкових новинок і естетики точно варто підписатися.

@book_fairy_eli Не стрималась #література #книжковийтікток #booktok #літературнийтікток ♬ original sound – betches

4

Космічні пригоди, комікси й озвучка, мов у кіно: ютуб-канал MariAm Blog

Мар’яна Янкевич у блозі створює озвучки, переклади, огляди на книжки та фільми, бере інтерв’ю та проводить тури фестивалями. А ще – публікує власні фантастичні історії. Наприклад, нещодавно написала й озвучила цілу космічну подорож. 

Головна її родзинка — комікси. Тут і рецензії, і підбірки, і топи — підійде і досвідченим коміксоґікам, і початківцям. Мар’яна доводить, що мальописи — не менш крута і яскрава частина літературного світу.

5

Ще більше фентезі та книжкового лайфстайлу: розповідає eslavasabio

Авторка цього тікток-блогу щодня публікує дотепні відео про любов до книг. 

На сторінці найбільше фентезійної літератури, зокрема про всесвіт Гаррі Поттера, проте блогерка не цурається класики.

Також дівчина складає естетичні фотодобірки про улюблені книжки, розповідає про новини зі світу українських видавництв і навіть влаштовує книжкові розпродажі й інтерактиви для підписників. 

@eslavasabio Які книги вже встигли придбати у грудні? #книжковіполички #букток #книгоблог #літературнийтікток ♬ original sound – karebearsk8

6

Що читати підліткам і яке воно — життя книгофанатки: відповідь у блозі YevaLib

Авторка каналу YevaLib знімає відео про підліткову літературу та цікавий нонфікшн. Дівчина заглиблюється у світ популярного жанру young adult (література для і про підлітків): тут огляди, рецензії та новинки від українських та іноземних авторів, розіграші й коментарі до літературних премій і важливих подій.

Єва розповідає про власні враження, книжкові плани та трохи про життя фанатки читання.

Підлітки та їхні батьки тут знайдуть, чим поповнити домашню бібліотеку.

7

Про книжки для дітей і підлітків, фестивалі та конкурси: інстаграм anyta_books

Авторка не лише пише огляди й рецензії на сучасні дитячі та підліткові книжки, а ще й розповідає про книжкові конкурси, фестивалі та розіграші. 

Анна давно стежить за видавничими новинками та трендами, відвідує фестивалі, презентації, зустрічі з письменниками та художниками.

Окрім того, дівчина модерує ті зустрічі та є співведучою різних книжкових заходів. 

8

Як це — бути письменницею і тіктокеркою водночас: розповідає Наталія Матолінець 

Блогери-оглядачі — це круто, а де ж письменники, які все те пишуть? Теж у тіктоці! Наприклад, фентезі-письменниця Наталія Матолінець веде затишну і не менш мемну сторінку, де ділиться епізодами з буднів авторки, враженнями від прочитаного (і написаного), а також відео з подорожей і моментами з життя. 

@natalymatolinets побільше б таких днів #книжки #літературнийтікток #книжковийблог #книжковийтікток #наталіяматолінець #письменницьке #щопочитати ♬ оригінальний звук – Наталія Матолінець

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин