Як покращити якість сперми
Фото: Unsplash

Нормальна вага

Контроль ваги ‒ це одне з найпростіших правил, яке допоможе покращити якість сперми. Дослідження показують, що нормалізація ваги позитивно впливає на об'єм сперми, кількість сперматозоїдів, їхню концентрацію і рухливість. Навіть незначна втрата ваги може покращити ці показники.

Фактор довкілля

На якість сперми впливає довкілля. Навіть такі чинники як сидяча робота та робота в умовах високих температур можуть негативно впливати на якість сперми. Також проблеми зі спермою можуть виникнути у чоловіків, що мають постійний тривалий контакт з:

  • розчинниками;
  • пестицидами;
  • знежирювачами;
  • клеями або фарби (не на водній основі).
Як покращити якість сперми
Фото: Unsplash

Шкідливі звички

Низька концентрація сперми або пошкоджені сперматозоїди характерні для чоловіків, що мали історію:

  • надмірного споживання алкоголю (два чи більше міцні напої на день);
  • тютюнопаління;
  • вживання наркотиків, анаболіків та стероїдів.

Тому лікарі рекомендують відмовитися від вживання цих речовин та звернутися до репродуктолога.

Як покращити якість сперми
Фото: Unsplash

Фізична активність

Згідно з дослідженнями, заняття важкою атлетикою та фізична активність на свіжому повітрі, наприклад біг, їзда на велосипеді та хайкінг, значно поліпшують якість сперми у порівнянні з іншими видами спорту. Тому варто обрати спорт до смаку та регулярно займатися ним.

Велосипед

Однак з велосипедом потрібно бути обережним. Тривала їзда на велосипеді порушує циркуляцію крові у пахвині, що сприяє зниженню концентрації сперми. Щоб їзда на велосипеді була дійсно корисною, обирайте спеціальну білизну та шорти.

Одяг

Вузькі джинси та щільна спідня білизна перешкоджають нормальній циркуляції повітря та, відповідно, терморегуляції. Перегрів яєчок безпосередньо впливає на якість сперми, тому експерти рекомендують вибирати вільну білизну з натуральних тканин.

Як покращити якість сперми
Фото: Unsplash