Поради

Спортивна абетка | Як вибрати чешки для танців та гімнастики

05.10.2020, 17:30 • 2 хвилини
1

Що таке чешки?

Кожен, хто хоч раз ходив на хореографічні та гімнастичні тренування чув про спеціальне взуття – чешки. Це м’яке балетне взуття з тонкою підошвою. Зазвичай чешки виготовляється зі шкіри чи шкірозамінника. Посередині мають резинку, яка допомагає взуттю триматися на нозі та не сповзати під час виконання інтенсивних рухів.

Головна деталь чешок – це підошва. Вона має бути тонкою та гнучкою, щоб стопа могла легко рухатись під час виконання танцю або гімнастичної вправи. Часто на підошві можна зустріти нашиті латки. Вони допомагають уникнути ковзання та травмувань під час тренування.

2

Як правильно вибрати чешки?

Неправильно підібрані чешки можуть призвести до розтягувань м’язів та серйозніших травмувань таких, як перелом. Для правильного вибору танцювального взуття варто виконати чотири кроки:

  1. Приміряйте чешки. Перш за все, варто пам’ятати головне правило вибору взуття – потрібно приміряти модель перед купівлею. Чешки – це взуття, яке розтягується впродовж користування ним. Тому не варто купувати їх на розмір більше. Адже нога буде ковзати у взутті і це може призвести до травмувань. З іншого боку, не варто брати взуття меншого розміру. Тому що воно буде тиснути і призведе до порушення кровообігу.

  2. Виконайте "тестову вправу". Одягнувши чешки спробуйте виконати вправу, яку потенційно можете практикувати під час тренування. Це допоможе переконатися, чи міцно тримається взуття на нозі під час руху та чи гнеться підошва.

  3. Перевірте підошву. До речі, підошву варто перевірити за двома параметрами: гнучкість та ковзання. Візьміть у руки чешку та зігніть її у зоні носака. Форма взуття не має деформуватися після згинання. Вдягнувши чешки зробіть декілька кроків. Це допоможе вам зрозуміти, чи не ковзає нога під час ходьби. Якщо ви відчуєте, що нога ковзає, змініть модель або розмір. 

  4. Перевірте якість взуття. На жаль, існують випадки недобросовісного виробництва взуття. Наприклад, підошва приклеєна, а не пришита до основи взуття. Також варто перевірити усі шви та міцність резинки. Шви не мають тиснути в ногу, а резинка – різати шкіру. Ви маєте відчувати себе максимально комфортно у чешках.

3

Скільки коштують чешки?

Ціна чешок коливається від 100 до 250 гривень. Ціна залежить від виробника та матеріалу. Дешевші моделі виготовлені з екошкіри, а дорожчі з натуральної шкіри. 

Альона Низовець
Альона Низовець
журналістка LIGA.Life